Ana Sayfa Uncategorized 17 Mayıs 2020

RİZE FINDIKLI DA ORMAN YANGINI ÇIKTI

Rize’de orman yangınına yol olmadığı için müdahale edilemiyor Rize’nin Fındıklı ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle…


Rize’de orman yangınına yol olmadığı için müdahale edilemiyor Rize’nin Fındıklı ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle yayılırken, yangın çıkan alana yol olmayınca itfaiye ekipleri yangına müdahale edemedi.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yayılıyor. Yol olmadığı için müdahale edilemeyen yangın, uzaktan takip ediliyor.

Yangın, saat 16.00 sıralarında Fındıklı ilçesi Sahil Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıktı. Rüzgarın etkisiyle yayılan alevleri gören vatandaşların ihbarıyla, Pazar Orman İşletme Şefliği ekipleri ile polis yangın alanına geldi. Ekipler, yol olmadığı için yangına müdahale edemedi.

Araç yolu olmadığı için ekiplerin kazma ve küreklerle yayılışının önünü kestiği alevler, kontrol altına alındı. Yangın yapılan müdahale ile 6 saat sonra söndürüldü. Soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.
17 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |