Ana Sayfa Uncategorized 9 Haziran 2020

SAYIN EKREM BAŞKAN, DEMEK CEMEVİ YAPACAKSIN!

SAYIN EKREM BAŞKAN, DEMEK CEMEVİ YAPACAKSIN! Alevi bir yurttaş olarak bundan memnuniyet duymam, mutlu olmam gerekirdi değil…

SAYIN EKREM BAŞKAN, DEMEK CEMEVİ YAPACAKSIN!

Alevi bir yurttaş olarak bundan memnuniyet duymam, mutlu olmam gerekirdi değil mi?

Ama değil, değil işte!

Bak Ekrem bey kardeşim;

Bizim ibadetlerimiz HAKK içindir, HAKK lokması paylaşır, öyle cennete varmak için değil haa; sadece Hakk yolunda inanç ve itikadımızla ibadet ederiz. Cemevi yapmak ne devletin nede belediyenin işi olmamalı; olmamalı diyorum da öte yandan Alevilerin vergileri Cami yapmaya, imam, hacı, hoca maaşı vermeye harcanırken de HOP DEDİK ABİ NOLUYORUZ YANİ diyesi gelmiyor değil hani insan olanın fikri kabiliyetinde.

Devlet cami yapmaya devam ede dursun dağa taşa, ıssıza, şimdi sizde Cemevi yapacaksınız; iyi güzel, güzel de…Peki Kilise talebi olan HIRİSTİYAN yurttaşlar ne olacak, ya Sinagog ihtiyacı olan MUSEVİ yurttaşlarımız! Aslında bakacak olursan bu işler ne devletin nede belediyelerin işi değil olmamalıda. Yapıyor zaten vatandaş bir şekilde, yer tahsis edin, maddi destek verin, manevi güç katın, su akar gediğini bulur netekim.

Madem bir niyet edindin, niyetini HAKK kabul eylesin; o zaman gerçekleri orta yere çeç edelim, üryan vakıaları deş edelim ki yarın ne senin başın ağrıya nede bizim derdimize dert katıla. Bu işin veresiyesi de taksiti de olmaz; peşin peşin ta baştan en baştan hasbıhal edek ki; yarın yan yattı çamura battı, görmedim, duymadım modlarında olmaya ileri ki vakti zamanlarda kimse.

Şimdi söyler misin Ekrem bey kardeşim;

Bu yapmayı arzuladığın Cemevi-Cemevleri… Ankara da Chp belediyesinin yaptığı ve üzerine konduğu arka bahçesi yaptığı ÇANKAYA Cemevi gibi mi olacak?

Yoksa yönettiğin bu şehrin ilçelerinden ve yine partinizin belediyesi mertebesinde ki MALTEPE de ki Cemevi gibi mi olacak?

Yada İzmir’in bir çok ilçesindeki, Antalya, Mersin vs. daha bir çok Chp belediyelerinin çöktüğü, anahtarının belediyelerinizde olduğu Cemevleri gibi mi olacak?

Çankaya ve diğer il ilçelerde ki Cemevlerini partinizin genel merkezinden siz öğrenirsiniz; ben size Maltepeyi anlatayım ki yarın demedi demeyesiniz.

Bak sayın Ekrem başkan;

Maltepe de kimseye minnet etmeden devletten de destek görmeden Aleviler 1992 de kazma kürekle bir Cemevi inşasına giriştiler. Sırasıyla belediye başkanı olan ANAP’lı Bahtiyar UYANIK, AKP’li Fikri KÖSE ve CHP’li Mustafa ZENGİN dönemlerinde yapımı devam ede gelmiş ve 2014 yılı itibarı ile 2 katlı hizmet veren Cemevinde Aleviler ibadetlerini yapıp, cenazelerini kaldırıp, lokmalarını pay ederken öte yandan 7 katlı Cemevi kompleksinin kaba inşaatı bitirmişlerdi.

2014 de partinizin genel merkezinde ilçemize ışınlandırılan Ali KILIÇ’ın belediye başkanı yapılmasından sonra pişmiş tavuğun başına gelmeyen Alevilerin başına geldi Maltepe de.

Muhterem belediye başkanınız önce yıkacağım yeniden yapacağım maceraları ile sekte vurdu 92’den beri süren yaşantımıza. Proje yarışmaları düzenledi halkın karşı çıkmasına rağmen, sonunda halk muzaffer oldu, belediye başkanınızın yaptığı 1 milyon liradan fazla masraf çöp oldu, üzülmemiştir çünkü harcadığı para kendisinin değildi nasılsa.

Kendi planını uygulamayı kafasına koyan belediye başkanınız halktan gizli… BAKIN BURASI ÇOKOMELLİ… Arsa belediyenin gerekçesine sığınarak Cemevinin üzerinde bulunduğu arsayı üstünde ki Alevilerin kuruş kuruş imece ile yaptıkları Cemevi kompleksini belediye bünyesinde ki Süreyyapaşa isimli vakfa SATTI… Süreyyapaşa vakfı elde ettiği ganimeti bu kez yine belediye şirketi olan MATAŞ isimli ticari şirkete 25 yıllığına ”AYLIK GELİRİNİN %15’İNİN KENDİSİNE VERİLMESİ” şartı ile kiraya verdi…

Yetmedi belediye başkanınız Ali Kılıç haşmetmahapları Avrupanın çeşitli ülkelerinden topladığı içerde de çıkar menfaat erbabı 15-20 kişi ile vakıf kurdu Alevileri ben yöneteceğim, Cemevini ben işleteceğim saçmalığının aktörü olurken ne ilçe başkanlığınızdan, ne il başkanlığınızdan nede partinizin genel merkezinden ‘SEN NE YAPIYORSUN’ diye soran olmadı.

Maltepe Alevi toplumu altı yıldır başına bela sarılmış bir zihniyetle uğraşırken, hele ki Chp genel başkanı başta olmak üzere yaşananları bildikleri halde tepkisiz ve adeta destekler mahiyette bir müdahalede bulunmuyorken; şimdi sizin Cemevi yapacağım sözünüz doğrusunu söylemek gerekirse aklı selim ve gerçeklere vakıf canları irkitiyor ve endişelendiriyor.

– Yarın ben yaptım diye sizde anahtarı koynunuzda mı saklayacaksınız?

– Alevilere Cemevi yapmayı, Çankaya, Maltepe, İzmir de bir çok Cemevi örneği gibi Alevileri arka bahçe yapma amacıyla mı planlıyorsunuz?

– Yarın siz ve sizden sonraki belediye başkanı ARSA belediyenin diyerek o yaptığınız Cemevine Maltepe belediye başkanınız gibi çökmeyeceğinin garantisi nedir?

– Bu bakımdan sormakta yarar var; siz yapacağınız Cemevlerini Alevilere teslim mi edeceksiniz yoksa İBB mülkü olarak mı tutacaksınız?

09 Haziran 2020 / Abidin SARI

Google News

İlginizi çekebilir

Soma Unutturulmayacak

Soma Unutturulmayacak
Tema Tasarım |