Ana Sayfa Uncategorized 5 Kasım 2020

TÜRKİYE’NİN KURTULUŞU CHP’Yİ BU ZİHNİYETTEN KURTARMAYA BAĞLI

ALİ KILIÇ’TAN MASALLAR HALK KART, GERÇEKLER ESNAFA VERGİİstanbul Maltepe’de 2014 yılında belediye başkanlığı koltuğuna oturan bay Kılıçdaroğlu’nun…

ALİ KILIÇ’TAN MASALLAR HALK KART, GERÇEKLER ESNAFA VERGİ
İstanbul Maltepe’de 2014 yılında belediye başkanlığı koltuğuna oturan bay Kılıçdaroğlu’nun özel himayesi altında ki bay Ali Kılıç göreve geldiği günden itibaren çeşitli vaatler ve Maltepe halkına uçuk sözler vermeye başlamıştı.

ALİ KILIÇ MASALLARI
Bu vaatlerinden biri hiç kuşkusuz taraflı tarafsız tüm Maltepe halkında memnuniyet yaratan adını ‘HALK KART’ taktığı bir sosyal projeydi. Buna göre ilçede yeterli bir gelire sahip olmayan aileler belirlenecek ve bu ailelerde kadınlara belediye tarafından verilecek karta her ay hesaplarına 600 TL yatırılacak ve bu kartlar sadece Maltepe sınırları içinde Maltepe esnafında kullanılacaktı.

MASALI SÜSLEYEN KILIÇDAROĞLU
Bu masalı bizzat genel başkanı bay Kılıçdaroğlu tarafından kamuoyuna Türkan Saylan Kültür Merkezinde ballandıra ballandıra anlatan genel başkanı bay Kılıçdaroğlu himaye ettiği bay Ali Kılıç’ı övmekten o gün kürsüde bitap düşmüştü. Kez daha sonra ki zamanlarda bay Kılıçdaroğlu himayesinde ki bay Ali Kılıç’ın bu halk kart masalını bir çok şehirde bir çok televizyon ve gazetede öve öve bitirememişti.

Yerelde bu masal epey bir zaman sonra karşılıksız çek misali ortaya saçılıp aslı astarı olmadığı anlaşıldı. 5 yıl boyunca Maltepe halkıyla alay eden , ihtiyaç sahibi insanların çaresizliği üzerinden siyaset yapan, kadınların duygularıyla oynayan, Maltepe esnafını kandıran belediye başkanı bay Ali Kılıç ve bay Kılıçdaroğlu kendi ifadeleriyle duyurdukları 3006 ihtiyaç sahibi insana bu süre zarfında bir halk kart vermedikleri dolayısıyla da Maltepe esnafına verdikleri nabza şerbet masallarında ki
”Kadınları kartları sadece Maltepe sınırları içinde kullanacak, Maltepenin parası Maltepe de kalacak; Maltepeli kazanacak Maltepe esnafı kazanacak” söylemlerin kuru bir yalandan ibaret olduğu anlaşıldı.

NEREDEN NEREYE, 3006 MASALINDAN 50-60 KARTA
Son verilere göre 2019 da 50 ile 60 arasında değişen bir sayıda verilen halk kartların kimlere verildiği ve nerelerde kullanıldığını Maltepeliler hala bilmiyor. 2020 yılı için ise bu sayının 20’lere kadar düştüğü ve dolayısıyla esnafa müjde olarak servis ettikleri 3006 halk kartın tamamen yalan ve palavradan ibaret olduğu gün yüzüne çıktı.

AMA ESNAFA BAŞKA BİR MÜJDE!
5 yıl boyunca müjde manyağı yaptığı Maltepe esnafına 2020 Ekim ayında hemde CUMHURİYET bayramında öyle bir müjde verdi ki; eminiz Maltepe esnafı bay Ali Kılıç’ın gözlerinden öpmek istiyordur.
3006 halk kart alış verişiyle sözüm ona ekonomisine katkı sunacağı Maltepe esnafına bayram müjdesi veren bay Ali Kılıç; ”Bundan sonra bayramlarda dükkanını açık tutacak esnaf belediyeden izin belgesi alacaktı ve bu belge için 350 liracık ödeyecek” Bu belgeyi ise her ulusal bayramdan önce yenilemek zorunluluğunu şu sözlerle net bir şekilde ilan etti bay Ali Kılıç ”ULUSAL BAYRAM GÜNLERİNDEN ÖNCE YENİLENECEKTİR”

TÜRKÇESİ;
Bundan anlaşılan her bayramdan önce bay Kılıçdaroğlunun ekranlarda ve meclisteki meşhur salı toplantılarında iktidara yüklendiği ve sözde hesap sorduğu ”esnafın hali perişan, siftah yapmadan kepenk kapatıyorlar” sözlerinin demagojiden ibaret olduğu ve sadece esnafa nabza şerbet mealinden siyasetten dillendirdiği anlaşılıyor.

Buna göre Kılıçdaroğlunun medarı iftiharı bay Ali Kılıç belediyeciliği, belgede ki ”ULUSAL BAYRAM GÜNLERİNDEN ÖNCE YENİLENECEKTİR” ibaresinden de anlaşıldığı üzere bundan sonra Maltepe de;
29 Ekim – Cumhuriyet Bayramında 350 TL.
Ramazan Bayramında 350 TL.
Kurban Bayramında 350 TL.
1 Mayıs – Emek ve Dayanışma Günü Bayramında 350 TL.
23 Nisan – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında 350 TL.
19 Mayıs – Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında 350 TL.
15 Temmuz – Demokrasi ve Özgürlükler Günü Bayramında 350 TL.
30 Ağustos – Zafer Bayramında 350 TL. olmak üzere
Başka bir deyişle Kılıçdaroğlu’nun Maltepelilerin başına sardığı prensi bay Ali Kılıç Maltepe’de ki her esnaftan yılda 2 bin 800 lira toplayacak; paralar kime gidecek, kaça bölünecek onuda muhteremler bilir nitekim.
Maltepe Gündem Böyle; Masallar Halk Kart Gerçekler Esnafa Vergi
06 Kasım 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Şeytanın ve Ülkeyi 19 Yıldır Yöneten Akp’nin Aklına Gelmeyen Bayramda Ruhsat Tezgahının Ayrıntıları:

http://ozgurifade.com.tr/chp-belediyesinden-muhtesem-hizmet/

Maltepe halkını, Esnafı, çaresiz insanları ve kadınları 5 yıldır kandırdıkları Halk Kart yalanları:

http://ozgurifade.com.tr/boyle-yalan-gorulmedi-ahbap-cavuslardan-halka-tezgah/
Google NewsTema Tasarım |