Ana Sayfa Uncategorized 5 Haziran 2020

YARA VE SIR

YARA VE SIR      Yaralarından haber ver, yaranı haber ver. Haber ver ki yarana yar sızılarına…

YARA VE SIR

     Yaralarından haber ver, yaranı haber ver. Haber ver ki yarana yar sızılarına yaren olayım. Derdine derman, yarana merhem olmak istemiyorum ben; yaranı bilmek, anlamak ve kabuğunun altında neler sakladığını bilmek istiyorum. Neden her yara iz bırakır, onu anlamak istiyorum. En  çok da yara ve yar sözcüklerinin köklerinin aynı biçimde yazılıp okunmasının bir tesadüf mü olduğunu öğrenmek istiyorum.

     Yaralarından haber ver bana. Yaralarına merhem olup bundan dolayı ödül beklemek değil derdim. Çağ, her derde derman üretenlerin çağı zaten. Ben; sabahları gözleyen sızılarını duymak, uyku sürgünü gözlerindeki hüznü cümleye dökmek ve sonra o cümlenin dehlizlerinde uzun uykulara yatmak istiyorum. Çünkü sızıları gizleyen bir teni taşımanın ve  sızılarda gizlenmenin nasıl zor olduğunu öğrenmek istiyorum.

  Yaralarından haber ver bana, yaralayanlardan söz etme sakın. Kıymeti yok yaralayanı bilmenin. Yarayı  bilmek, sana yarayabilmekten çok daha kıymetli. Bilmek, görmek ve yaraya dokunmak istiyorum ben. Dokunayım ki iz bırakmasın. Kimse dokunmadığı ve kimse bilmediği için izi var tenimizde her yaranın. Yara dokunulmak, sızı duyulmak; yara yar elinde, sızı yar dilinde yok olmak ister.

    Yaralarından haber ver bana, haber ver ki yaralarını, yaralandığını görmek isteyen uğultulu kalabalıkların hışmından seni koruyabileyim. Yaralar, bu hışımlardan korunabilmek için oyar tenimizi; oyar ve derinlere gizlenir. Ve yara derinleştikçe izi netleşir.

      Yaralarından haber ver bana. Yaralarıma değmeden durabilirsen yanımda,  yaraların mı yoksa yaralarım mı duyduğum sızıya sebep sor bana.

Zeyyat ŞAHİN

05 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

Bu makaleyi beğendiyseniz,

yazarın aşağıdaki makaleleri de ilginizi çekecektir.

http://ozgurifade.com.tr/hurrem-ve-suleyman/
http://ozgurifade.com.tr/ayni-kislaktayiz-ayri-kislardayiz/
http://ozgurifade.com.tr/annem-cennete-yakisir/
Google News
Etiketler:

İlginizi çekebilir

Organik Tarıma teşvik

Organik Tarıma teşvik
Tema Tasarım |