Ana Sayfa Politika, Yazarlar 28.12.2020 447 Görüntüleme
ERDOĞAN’A KARŞI DOĞRU PARTİYİ NEDEN KURDUM?

ERDOĞAN’A KARŞI DOĞRU PARTİYİ NEDEN KURDUM?

ERDOĞAN’A KARŞI DOĞRU PARTİYİ NEDEN KURDUM?
Rifat Serdaroğlu eski sırları anlattı… ‘Erdoğan’a karşı partiyi neden kurdum?’
Doğru Parti Genel Başkanı ve eski Bakan Rifat Serdaroğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Veryansın Tv Youtube kanalında Pankuş programında Erdem Atay’ın sorularını yanıtlayan Rıfat Serdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1979 yıllarında İran’ın Türkiye’deki ajanı olarak bilinen Mihri Pur adında biriyle o dönem yakın olduğunu söyledi.

Serdaroğlu, “Tayyip Erdoğan, Mehdi Pur, Metin Külünk birlikte çalışırlardı, devlet de takip ederdi” dedi. Serdaroğlu, Erdoğan’ın ayrıca o dönemlerde Konya’daki İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmayanlar arasında olduğunu ileri sürdü.
Tansu Çiller, Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar’a da çok sert sözlerle yüklenen Serdaroğlu, “Süleyman Soylu, Mehmet Ağar ve Tansu Çiller servet beyanlarını versinler, bir de ben vereyim” dedi.
Eski Bakan Rifat Serdaroğlu yeni kurduğu partisinin görüşlerini aktardığı programda hedeflerini açıkladı. Türkiye’nin AKP’den demokratik yollarla derhal kurtulması gerektiğini ve bunun için mücadele ettiklerini anlatan Serdaroğlu, hangi partilerle görüşmeyeceklerini, hangileriyle görüşebileceklerine dair de bilgi verdi.
Serdaroğlu programda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili de çok çarpıcı bir iddia ortaya attı.
Erdoğan’ı daha 1970’li yıllardan tanıdığını söyleyen Serdaroğlu şunları söyledi:
“Ben Tayyip Bey’i 1979’dan beri tanırım. O dönemde İran’da Humeyni başa geçtiğinde Türkiye’de İran ajanı olarak Mehdi Pur vardı. Mehdi Pur diye bir adam, İran ajanıydı. Tayyip Erdoğan, Mehdi Pur, Metin Külünk birlikte çalışırlardı. Ben o zamandan beri bilirim.

İran’ın Türkiye’nin sorumlusu. Bunların hepsi inançları gereği, siyasal İslam’ı savunuyorlardı. Ben o zamandan beri bilirim, devlet takip ederdi. Konya’daki İstiklal Marşı okunurken oturanlarla beraber olduğunu bilirim Tayyip Bey’in. Çok eskiden tanıdığımı belirtmek için söylüyorum bunları. Ben bunları defalarca yüzlerine söylemiş bir insanım.

Bunların kafalarında gelişmiş bir Türkiye’yi sığdıramadıklarını çok iyi biliyorum. Hedeflerini de biliyorum. Türkiye’yi dönüştürdüler, son durumdalar, eğer Türk milletini uyandıramazsak… Biz onun için parti kurduk. Hiç kimsenin bir şey yaptığı yok. Muhalefet partilerine bakıyorum, Salıdan salıya grup toplantısı yapıyorlar. Başka bir şey yok. Danışmanlarının yazdıklarını okuyorlar, oturuyorlar sonra genel merkezlerinde.”

Siyaseti zenginleşme aracı olarak görmediğini belirten Serdaroğlu, Tansu Çiller, Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar ile ilgili de dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Serdaroğlu şunları söyledi:
“Tansu Çiller’e çok soracağımız hesabımız olacak bizim. O da hesap sorulacaklar arasında kendisi. Bunlar merkez sağı berhava ederek AKP’nin iktidara gelmesini sağladılar. Tansu Çiller, Mehmet Ağar, Erkan Mumcu, Süleyman Soylu… Bunlar merkez sağı berhava edip böyle bir siyasal İslam’ı, İhvancı anlayışı, muaviye kafasını Türkiye’nin başına bela etti. Ne için, para için…

Değer mi bunlar için? Türkiye bunları başbakan yapmış, bir partinin genel başkanı yapmış. Ama bunlarda din yok, iman yok, Allah korkusu yok, kuldan utanma yok, demokrasi anlayışı yok, dürüstlüğün eseri yok zaten. Bilgiye dayanarak konuşuyorum. Ben bunları çok iyi tanıyorum.

Mehmet Ağar mesela. Süleyman Soylu, Mehmet Ağar, Tansu Çiller servet beyanlarını versinler, bir de ben vereyim. Nasıl oluyor bu? Babası devlet memurluğu yapmış adam, kendisi devlet memurluğu yapmış bir adam, Türkiye’nin en büyük nakit zenginlerinden biri. Türk milleti bunları bilmiyor mu? Bunlar bizim muhatabımız olamaz, Türk milletinin de muhatabı olamaz. Artık doğru konuşan, yürekli konuşan kişilere ihtiyacı var.” dedi.
27 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |