Ana Sayfa Yazarlar 23.06.2020 390 Görüntüleme
İKİ YÜZLÜ KORONA VE ADALET

İKİ YÜZLÜ KORONA VE ADALET

iki yüzlü corona ve Adalet,


Kendisiyle çelişen olmayan hukukun virüsleri kendi kişisel keyfiliklerin de iş hukukunuz da bilmeden emekçinin alın terini hakkını hukukunu çiğneyerek virüsü bahane edip , yolluk ücretli izin talebinde bulunan ve bunu yazılı olarak talep eden işçi ücretsiz izine zorlanarak pandemi süreci içerisinde ne zaman biteceği belli olmayan ücretsiz izne ayırmaları ve bu işten çıkarmanın yasaklandığı süreçten sonrada işten atarak iş akdini fesih etmeleri adaletle bağdaşır bir tarafı var mıdır?

İkincil bir süreçle hem maddi olarak mağdur edilmiş işçi hemde iş akdi fesih edilen keyfi uygulamaya maruz kalmış olanların iş hukukundaki yeri nedir , hangi hukuk dalında böyle bir uygulama mevcuttur.

Bir hukukçu değilim ama bunu açıklığa getirecek bir ilgili olur mu , şimdi bu süreçte binlerce işçi buna maruz kaldığından emeğini savunacak haklarını alabilecek mağduriyetleri giderecek adalet çırpınışlarını dillendirecek kurum kuruluş yada şahıs varsa mümkünse açıklama bekliyoruz.

Tüm iş kanunlarına baktığımda işçi niteliğinde çalışan birinin iş akdi fesih edilince ve buna gerekçe olarak 65 yaş sınırı konulur mu?

İşte sistemin çelişen iki yönünü birlikte taşıyanlar cumhuriyet Türkiye’sin de yaşanmamış bir sorunla karşılaştıysa bırakılmışlardır, Adalet keyfilik değildir , hukukun üstünlüğü yaşamımızın temel kavramıdır. Geri dönüm mümkün olmayıp çelişenlerin çelişki içerisinde fikir yürütmelerine müsaade etmemeli yaşanan mağduriyetler önlenmeli hukuk üstün tutulmalıdır,
Kalın sağlıcakla
Bulut Yağmur
23 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

Yazarın Diğer Makalelerine de Göz Atmak İster Misiniz!

http://ozgurifade.com.tr/turkiyede-hukuki-ve-insani-degerler/
http://ozgurifade.com.tr/coroona-maskesiyle-65-yas-acliga-olume-sefalete-marruz-birakilmamali/
http://ozgurifade.com.tr/yeni-dunya-duzeni-corona-ve-turkiye/
Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

ATATÜRK FARKI

ATATÜRK FARKITema Tasarım |