Ana Sayfa Dünya, Magazin 16 Şubat 2021

BÖYLE BİRİNİN SİZİ KAÇIRMASINI İSTER MİYDİNİZ!

Güzellik Kraliçesi insan kaçakçılığından tutuklandı

Meksika Güzellik Kraliçesi Laura Mojica Romero, insan kaçırma çetesine üyelikten tutuklandı

25 yaşındaki Meksikalı güzellik kraliçesi tutuklandı ve bir adam kaçırma çetesinin parçası olmakla suçlandıktan sonra 50 yıl hapis cezasına çarptırılacağı konusunda uyardı.
Meksikalı güzellik kraliçesi, kaçırma çetesinin bir parçası olduğu şüphesiyle tutuklandı
25 yaşındaki Laura Mojica Romero, hüküm giymesi halinde 50 yıla kadar hapisle karşı karşıya
Romero, Meksika’da Miss Oaxaca 2018 bölgesel güzellik yarışmasını kazandı

dailymail.co.uk haberine göre; Meksikalı bir güzellik kraliçesi, bir kaçırılma çetesinin parçası olduğu şüphesiyle tutuklandıktan sonra hapse girebileceği konusunda uyarıldı. 25 yaşındaki Laura Mojica Romero, kendisine yöneltilen suçlamalardan suçlu bulunduğu takdirde 50 yıla kadar hapisle karşı karşıya.

Şu anda Meksika’nın Veracruz eyaletinde bir şehir olan Huatusco’da tutulmaktadır. Oaxaca’nın San Juan Bautista Tuxtepec şehrinden gelen Romero, Miss Oaxaca 2018 bölgesel güzellik yarışmasını kazandı ve ertesi yıl Miss Mexico yarışmasına katıldı.

İngilizce konuşan model, Kolombiya’daki 2020 Uluslararası Kahve Kraliçesi güzellik yarışmasında ulusunun temsilcisi olarak zafer kazandı. Tutuklanan üç kadın ve beş erkekten biri olan Romero, Meksika’nın doğusundaki Veracruz eyaletindeki müfettişler tarafından yapılan açıklamada yalnızca ilk adıyla teşhis edildi.

Açıklamada ‘adam kaçırma konusunda uzmanlaşmış bir suç örgütünün sekiz sözde üyesinden biri’ olarak tanımlandı. Savcılar, elit bir kaçırılma karşıtı birimin ‘Veracruz’a ciddi zarar veren insanlar için ateşkes olmaması’ için harekete geçtiğini söyledi.

Model, Bayan Oaxaca zaferinin ardından Ocak 2019’da yaptığı bir röportajda kendisini ‘güzel bir yüzden daha fazlası’ olarak tanımladı.

İşletme mezunu mezunu, önceliklerinin kadına yönelik şiddet sorununu çözmek olduğunu belirterek, ‘Boşta duramayız, erkekleri bu konudan haberdar eden kampanyalar ve eğitim görüşmeleriyle kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmalıyız’ dedi. özellikle meme kanseri ve lösemiye karşı mücadelede etkinliği ile tanınıyordu.
16 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Tema Tasarım |