Ana Sayfa Dünya 4 Ocak 2021

RADİKAL İSLAMCI BOKO HARRAM NİJER’DE KATLİAM YAPTI

Nijer’in batısındaki iki köye düzenlenen saldırılarda 100 kişi öldü İki köy, başkent Niamey’in 120 kilometre kuzeyinde Tillaberi…

Nijer’in batısındaki iki köye düzenlenen saldırılarda 100 kişi öldü
İki köy, başkent Niamey’in 120 kilometre kuzeyinde Tillaberi bölgesinde, Mali ve Burkina Faso sınırında yer alıyor.

Nijer’de Mali sınırına yakın iki köyde geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen saldırılarda en az 100 kişi ölürken, bunun terör gruplarının hedef aldığı ülkedeki en kötü sivil katliamı olabileceği bildirildi.

AFP’ye göre iki köyün bulunduğu bölge yetkilisi Almou Hasan, “Saldırıların olduğu yerden yeni döndük. Tchoma Bangou köyündeki ölü sayısı 70’e, Zaroumadareye köyünde ise 30’a yaklaştı” diyerek, saldırının yaklaşık 100 motosikletle gelen teröristler tarafından yapıldığını bildirdi.

Tedavi için Niamey ve Ouallam’a tahliye edilen 25 yaralı olduğunu dile getiren Hasan, saldırganların yedi kilometre uzakta bulunan iki köye eşzamanlı saldırılar gerçekleştirmek için iki kola ayrıldığını da sözlerine ekledi.

İki köy, başkent Niamey’in 120 kilometre kuzeyinde Tillaberi bölgesinde, Mali ve Burkina Faso sınırında yer alıyor.
Terörist gruplar yıllardır bu bölgeyi düzenli olarak hedef alıyor.

Söz konusu saldırı, terörist gruplarla mücadeleyi hızlandırma sözü veren eski İçişleri Bakanı, iktidar partisi adayı Muhammed Bazum’un büyük farkla (Yüzde 39,33) kazandığı cumhurbaşkanlığı ilk tur sonuçlarının açıklandığı gün gerçekleşti. (indyturk)
04 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News

İlginizi çekebilir

Küresel kahve krizi kapıda!

Küresel kahve krizi kapıda!
Tema Tasarım |