Ana Sayfa Dünya, Gündem 7 Nisan 2021

9 Mayıs’ta Moskova’da düzenlenen Zafer Bayramı yürüyüşüne yabancı lider davet edilmeyecek

MOSKOVA, 7 Nisan / TASS /. Rusya cumhurbaşkanlığı sözcüsü Dmitry Peskov Çarşamba günü medyaya verdiği demeçte, Büyük Vatanseverlik…

MOSKOVA, 7 Nisan / TASS /. Rusya cumhurbaşkanlığı sözcüsü Dmitry Peskov Çarşamba günü medyaya verdiği demeçte, Büyük Vatanseverlik Savaşı’nın 76. yıldönümü münasebetiyle 9 Mayıs yürüyüşüne hiçbir yabancı misafir davet edilmeyeceğini söyledi.

Zafer Geçit Töreni davetlerinin yabancı liderlere gönderilip gönderilmeyeceği sorulduğunda Peskov, “Hayır. Bu bir jübile yılı değil. Yabancı konuklar davet edilmeyecek.” Dedi.

“Diğer tüm açılardan misafirleri geçit törenine davet etmenin normal bir prosedürü olacağını, ancak etkinlik yaklaştığında sıhhi otoritelerimiz tarafından bazı nüansların belirlenebileceğini” vurguladı.

Daha önceki haberlere göre, bu yılki Zafer Bayramı geçit törenine 12 bin erkek, 190 parça askeri teçhizat ve 53 uçak ve 23 helikopter olmak üzere 76 uçak katılacak. Savunma Bakanı Sergey Shoigu Salı günü, geçit töreni hazırlıkları sırasında ve etkinlikte askeri birliklerde COVID-19 önlemleri alınmasını istedi. İlk eğitim 31 Mart’ta Moskova yakınlarındaki Alabino deneme sahasında yapıldı./ Tass

07 nisan 2021/ özgür ifadeTema Tasarım |