Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Özel Haber, Röportajlar 27 Haziran 2021

Abidin Sarı: Vatandaşa Kamusal Alanı Yasaklamak??? Şeffaf Belediyecilik!!!

22 Haziran 2021’de gönüllü muhabirimiz Abidin Sarı’nın Maltepe Belediyesi nedeni ile yaşadığı mağduriyeti anlatan bir haber yayımlamıştık….

Abidin Sarı

22 Haziran 2021’de gönüllü muhabirimiz Abidin Sarı’nın Maltepe Belediyesi nedeni ile yaşadığı mağduriyeti anlatan bir haber yayımlamıştık. Kendisiyle bir söyleşi yaptık ve yaşadıklarını kendi cümleleriyle detaylı olarak sizlere aktarmak istedik.

-Abidin merhaba. Öncelikle tekrar geçmiş olsun. İddiaların çok ciddi. Haberini de yayımladık zaten. Röportaj yapmayı kabul ettiğin için çok teşekkür ediyoruz. Özgür İfade Gazetesinin gönüllü muhabirliğini yapıyorsun. Yaşadığın bu tatsız olayda bunun payı var mı?
-Tabii ki var! Olmaz mı? Belediyenin yaptığı birçok yolsuzluğu belgeleri ile yayımladık. İftira dediler, savcılık doğruladı. Her türlü baskı yapıldı bizlere. Tam anlamıyla kamu gücü, bizleri susturmak adına kötüye kullanılmıştır. Bizim fiyatımız yok. Sanırım O’nları en çok zorlayan bu oldu. Son olarak da vatandaş olarak vergilerimizle beslenen belediyede işlem yapmama engel oldular, vatandaş olarak izleme hakkım olan belediye meclis toplantısına alınmadım. CHP Genel Başkanı tüm belediyelerimiz şeffaf, yolsuzluklardan uzak çalışıyor dedi daha geçen gün. Soruyorum buradan! Peki Maltepe Belediyesinde yaşananlar nedir? Maltepe Belediyesi Chp’li Belediye değil mi? Haberi yok mu burada yaşananlardan?

-Yıllardır çok ciddi yolsuzluk haberlerini yaptık Maltepe belediyesinin ve başkan Ali Kılıç’ın. Ve haberlerimizin çoğu savcılık tarafından doğruluğu teyit edildi. Buna rağmen şaşırtıcı bir şekilde sanki gizli bir el tarafından korunuyor. Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

-İster istemez akla başka sorular nakş oluyor ve bu durum karşısında sormak ihtiyacı duyuyor. Bilmediğimiz güçlerin Maltepe’ye belediye başkanı yaptığı o bilinmeyen güçler Ali Kılıç’a aynı zamanda Savcılık ve Hakimlik rütbesi de mi bahşetti.
Yine aynı noktaya geliyoruz. Burada yaşanan yolsuzluklar ayyuka çıktı. Ali Kılıç’ın fütursuzca, umursuzca bu kadar yolsuzluğu yapabileceğine inanmak tabii ki saflık olur.

Anayasal suç işleyen belediye başkanına kamu davasını açmayan-açamayan Adalet bakanlığının savcıları gazetemize ve bana kamu davası açmayı kendilerine görev adletmiş olmalılar ki bir bariz bir kumpas dava ile başbaşa kaldık. Üstten de baksan, alttan da baksan, sağdan da baksan, soldan da baksan tipik bir kumpas dava. Kurguculara bakıldığında gerçeğin şaklayan kırbacı şaklayıp duruyor anlayana artık. AKP’li Adalet Bakanlığı, AKP’li İçişleri Bakanlığı ve CHP’li Belediye ortaklığında gelişen kumpas davanın duruşması 1 Temmuz da yapılacak. Bu kumpasın ayrıntılarını evvela orada akabinde de kamuoyuna aktaracağım.

Gazeteci Fatih Portakal’ın dediği gibi “Bakmayın siz onların perdenin önünde kavga ediyor göründüklerine; perdenin arkasında hepsi can ciğer kuzu sarmasıdırlar, kimin eli kimin cebinde belli değildir” işte Maltepe de yaşananlar tamda bunun belgelenmiş  hal ve ahvali kıvamında.

-Uzun yıllardır Maltepe’de yaşıyorsun. . Daha önce bu derece  karanlık bir dönem  yaşanmış mıydı?
-Bu kadarını hiç yaşamadım. Trajik komik bir durum var. Her fırsatta iktidar partisini Anayasayı çiğnemekle ve ihlal etmekle suçlayan ana muhalefet partisi CHP’nin belediye başkanının takır takır Anayasal suç işleyip Anayasayı ihlal etmesi komedi filmi kıvamında bir film değil mi!

Türkiye de herhangi bir vatandaşa kamusal bir alanı yasaklamak nasıl bir garabetlik; buna göz yummak, suçu örtbas etmek nasıl abesle iştigal bir vaka. Öyle bir yasağı uygulamanın ancak ya Kanunla yada Mahkeme kararı ile olabileceği somutluğu ortada iken bunu savcıların bilmediğini düşünmek aklın yitikliği ile açıklanabilir bir durumdur.

1993 de kurulmuş olan Maltepe belediyesinde sırası ile görev alan ANAP’lı ve AKP’li başkanların yönettiği Maltepe belediyesinde bir ilk yaşanıyor. İlk kez bir belediye başkanı vatandaşı emlak vergisini ödemedi diye haciz ile tehdit ediyor.

Bunu yapan sözde sosyal demokrat hak hukuk adalet söylemcisi Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si daha doğru ifadeyle Y-CHP’sinin Maltepe belediyesi ve bay Kılıçdaroğlu’nun ilçeye zorla belediye başkanı yaptığı hemşehrisi Ali Kılıç belediyesi.

-Son yaşanan olayları kısaca özetleyebilir misin?

6 Şubat 2020 de Ali Kılıç sosyal demokrat belediyeciliği belediyeye girişimi Anayasal suç işleyerek engellemesiyle birlikte yapmam gereken emlak işlemleri de engellenmişti.

Hemen ertesi günü 07 Şubat 2020 de Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına 2020/27764 sayılı suç duyurusunda bulundum. Aradan geçen bir yılda savcılığın işlem yapmamasıyla birlikte alınması gereken en önemli delil konumunda ki kamera kayıtları yok olunması ve delillerin kararmasına ortam hazırlandı.

Her fırsatta iktidar partisini Anayasayı çiğnemekle ve ihlal etmekle suçlayan ana muhalefet partisi CHP’nin belediye başkanının takır takır Anayasal suç işleyip Anayasayı ihlal etmesi komedi filmi kıvamında bir film değil mi!

Türkiye de herhangi bir vatandaşa kamusal bir alanı yasaklamak nasıl bir garabetlik; buna göz yummak, suçu örtbas etmek nasıl abesle iştigal bir vaka. Öyle bir yasağı uygulamanın ancak ya Kanunla ya da Mahkeme kararı ile olabileceği somutluğu ortada iken bunu savcıların bilmediğini düşünmek aklın yitikliği ile açıklanabilir bir durumdur.

Şimdi de anlı şanlı sosyal demokrat CHP belediyesi emlak vergisini ödemedin gerekçesi ile kapıma haciz tehdidiyle geliyor. Ne güzel değil mi? Önce Anayasal suç işle vatandaşı belediyeye sokma, sonrada kalk ödemedin diyerek haciz tehdidinde bulun; neresinden bakarsan absürt bir vaka. Fakat tamda Y-CHP mantığını ve ideolojisinin ne olduğunu anlaşılır şekilde anlatan üryanlıkta bir vaka konumunda.

Görünüşe göre CHP Maltepe belediyesi ve başkanı Kılıç sadece muhterem genel başkanları hemşehrisi  Kılıçdaroğlu tarafından korunup kollanmıyor; adeta kimin eli kimin cebinde dedirten başka odaklar da bu görevi üstlenmiş.

Açık bir şekilde Anayasal suç işleyen Maltepe belediyesi için yapılan suç duyurusuna neden işlem yapılmadığının, en önemli delil olan kamera kayıtlarının neden alınmadığının, belediye başkanı hakkında neden kamu davası açılmadığının değerlendirmesini kamuoyunun takdirine ve sayın Adalet Bakanının değerlendirmesine bırakıyorum.

Sayın Adalet Bakanına bu vesile ile birde soru yönelteyim “Bakanlığınıza bağlı İstanbul Anadolu Adalet Sarayına bu Maltepe belediye başkanlığı araç ve personel vermesi ile bu belediye başkanı hakkında açılması elzem Anayasal suç için açılmayan kamu davasının bir ilintisi var mı?”

Görünüşe bakılırsa oldukça iri bir arı kovanına iyi bir çomak sokmuşum.
Aklımızla oynuyorlar

CHP Maltepe belediye başkanının altına araba çektiği hizmetine belediye çalışanlarını sunduğu savcıların aynı belediye başkanına işlediği suçlar için hakkında KAMU davası açacağına sayın Adalet Bakanı inanıyor mu ki bizde inanalım. Bu aklımızla oynamak olur.

-Röportaj için çok teşekkür ediyoruz sana. Diliyoruz bu karanlık dönem en kısa sürede son bulur. Tekrar geçmiş olsun diliyoruz.

27 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

 

 

Maltepe de Sevgi(Nasıl) Kazanacak(sa)

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |