Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Yazarlar 7.02.2021 947 Görüntüleme
ADALET Mİ?… EVET; HERKESE LAZIM, BAY KILIÇDAROĞLU

ADALET Mİ?… EVET; HERKESE LAZIM, BAY KILIÇDAROĞLU

ADALET Mİ?… EVET; HERKESE LAZIM, BAY KILIÇDAROĞLU
Is it justice? Yes; Need Everyone, Mr. Kılıçdaroğlu
Evet herkese lazım, ama en çok da ADALET ADALET diye avaz avaz bağırıp çağıranların başkalarına karşı adaletsizliği ayan beyan ortaya çıktığında onların sadece kendi çıkarlarına, özlem ve özentilerine gark olduklarını gösterir.

Bu gün ana muhalefet partisinin ve liderinin adalet anlayışından bahsedeceğim. Hani şu Ankara’dan İstanbul’a HAK-HUKUK-ADALET diye yürüyen chp oligarşik yapılanmanın tek adamı adalet timsali sayın bay Kılıçdaroğlu’dan.

Neden İstanbul’dan değil de Ankara’dan İstanbul’a yürüdüler, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin yaratıldığı erklerin bulunduğu yer İstanbul mu ki, Ankara değil mi?; cevapsız sorusunu bir kenara bırakarak biz gelelim Kılıçdaroğlu ve oligarşik kadrolarının hak, hukuk, adalet söylemlerinin içi boşluğuna ve samimiyetsizliğine.

İstanbul Maltepe de 11 yıldır Chp oligarşik yapılanması tarafından yürütülen bir belediye var. Bizzat Kılıçdaroğlu tarafından ilçeye zoraki aday yapılan belediye başkanı aynı zamanda Kılıçdaroğlunun hemşehrisi ve toz kondurmadığı prensi 2014’ten beri ilçede ki tek Cemevine çökmek için entrikalar, tezgahlar ve kumpaslar çevirip duruyor.

Gerekçesinin ne olduğunu biliyor musunuz?
Kılıçdaroğlunun prensi bay belediye başkanı en son 29 aralık 2020 de katıldığı bir canlı yayında tekrar tekrar Alevilerin yüzüne çaktı ”Arsa belediyenin dolayısıyla kimseye ait değil belediye olarak bizim mülkiyetimizde, yapımını tamamlayacağız kiraya vereceğiz, para harcadık, paramızı çıkartacağız”

Chp Oligarşisinin Alevi Sömürüsünde Sınır Yok!
Oysa aynı Chp oligarşik yapılanması başta ‘HANİ ŞU HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’ diyen İstanbul büyükşehir belediyesi olmak üzere Malltepe belediyesi mülkiyetlerinde olan onlarca camiyi diyanete ve cami derneklerine protokolle devretti.

Pendik Belediyesinin Yaptığı Cemevleri Arsaları Belediyenin Değil mi?
Yine Maltepe’nin komşu ilçelerinden Pendik Akp belediyesi 15 yılda 5 tane cemevini yapıp alevi kurumlarına teslim etti. İBB ve Maltepe belediyelerinizin devrettikleri camilerin arsalarını Tunceli’den mi yoksa Almanya’dan mı getirdiniz; onlar belediyenin arsaları üzerine kurulmuş ibadethaneler değil mi?…Pendik AKP belediyesi yapımını kendi gerçekleştirdiği cemevlerini alevi kurumlarına teslim edip gitti; o cemevlerinin üzerinde kurulduğu arsalar belediyenin değil mi?

Hazıra Konan Chp oligarşisi
2014’te ilçeye belediye başkanı yapılan chp oligarjik yapılanma koltuğa oturduğunda 7 katı tamamlanmış çatısı konmuş cemevine çökmek, siyasi bir parti olarak ele geçirmek, kiraya vermeyi hesaplıyor olmak nasıl bir adalet zihniyeti eseridir.

Aleviler bu saldırılara karşı 2019 Kasım ayında Ankara’ya kadar gidip CHP oligarşik yapılanmanın genel başkanı Kılıçdaroğlu beyfendiye sorunu aktarmışlar. Sayın bay Kılıçdaroğlu nabza şerbet açıklamalarla ”Belediye başkanının işi değil cemevi yönetmek, yönetici atamak; o kendi işine baksın” ninnileri le Alevilerin yüreğine su serpip göndermiş.

Aradan geçen bir yılda Maltepe belediye başkanı daha bir gemi azıya almış, daha çok saldırganlaşmış, alevileri polise, kaymakama, valiye, mahkemelere şikayet üstüne şikayetler tertiplemiş. Ahlaki bulunmayan bu şikayetlerden eli boş kalan belediye başkanı bu kez yurt dışından eski ahbap çavuşları ve yurt içinde de bir kaç çıkar menfaatçi Oligark üzerinden bir vakıf kurarak cemevine çökme faaliyetini aleviler içinde parçalanma yaratacak aşamaya kadar getirmiş.

Bu arada vakıf deyince akla bir zamanlar fetö teröristlerinin kurduğu çakma alevi kurumları geldi; anlaşılan fetönün bırakmak zorunda kaldığı ‘ÇAKMA ALEVİ KURUMU’ bayrağını chp olgarşik yapılanması ve Oligark devir almış.

Maltepe alevi toplumu bir yıl aradan sonra 2020 Kasım’ayında bir kez daha chp oligarşik yapılanmanın genel merkezinin yolunu tutmuş. Bir kez daha sayın bay Kılıçdaroğlu’na çözüm başvurusu ve belediye başkanının tezgahlarını anlatmış. HAYRET etmiş bay Kılıçdaroğlu; ” O MESELE HAL OLMADI MI” bu kadar da ilgili halkla, sorunlara anlayacağınız.

İnsan Bir Kez Gidip Bakmaz mı?
Bu arada bu geçen bir yılda yani 2019 Kasım’ından 2020 Kasım’ına kadar sayın bay Kılıçdaroğlu’nun Maltepe’ye defalarca kez geldiğini arşivlerde göre bilirsiniz. Demem şu ki; bu kadar sıklıkla geldiğiniz bir ilçede bir toplum kalkmış istanbul’dan Ankara’ya ayağınıza gelmiş, inancı ve ibadethanesi için dilenci gibi kapınızda dilenmiş… insan defalarca geldiği Maltepe’de konakladığı E.W.A. Otelin Marmara manzaralı kral katında, hele ki memlekete DEMOKRASİ getireceğini vaat eden, hele ki HAK-HUKUK-ADALET timsali biri hiç mi merak etmez, bir gidip bakayım nedir bu halkın derdi, doğru ne yanlış kim diye.

Bu iki yüzlü siyasetlerinin yüzü kızarır mı dersiniz, utanç duyarlar mı bir gıdım dahi olsa, chp oligarşik yapılanmasının; hiç sanmam. Aslında bu utanç en çok kimin hanesine yazılır derseniz! En başta chp oligarşisini siyasetini, politikalarını eleştirisiz tam itaat ve biat kültürü ile özümsemiş ve kendine tabulaştırmış Alevilerin utancıdır.

Bir siyasi partinin kapısında inancı için, ibadethanesi için dilenci gibi dilenmekten daha ağır bir hakaret mi var!.. Daha ağırı ne ola bilir ki!!!
Chp oligarşisi ise bu utancın en son halkasıdır, çünkü onlar özümsedikleri ve benimsedikleri siyaseti yürütüyorlar; hemde açık, net ve üryan bir şekilde biz buyduk, buyuz diyorlar.

Şimdi şöyle bir düşünelim; küçücük bir ilçede bir belediyeyi yönetemeyen, hak-hukuk-adalet-eşitlik yürütmeyen chp oligarşisinin koca Türkiye’ye hak-hukuk-adalet-eşitlik- demokrasi getireceğini düşünenler sanırım aklını kaçırmış.
Anlamamak Senin Kusurun Canım Kardeşim…
It’s your fault that you don’t understand my dear brother…
07 Şubat 2021 / Abidin Sarı-ÖZGÜR İFADE

* Oligarşi: siyasal gücün birkaç kişiden oluşan küçük bir grubun elinde bulunduğu yönetim biçimi.
* Oligark: Oligarşinin üyesi ya da destekçisi olan kişi ya da gruplar.

Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |