Ana Sayfa Gündem, Magazin, Türkiye 30 Ocak 2021

AKP EMEKÇİLERE VE EMEKLİLERE YAPTIĞI ZAMMI GERİ ALIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzasıyla Deprem Vergilerine Zam Yapılarak Yüzde 10’a Çıkartıldı.

Türkiye güne Deprem vergilerine yapılan fahiş zamla uyandı, Asgari ücretlilere, Emeklilere ve memurlara yapılan zamdan sonra akp hükumeti vergilerle verdiği zammı geri almaya devam ediyor.
Cumhurbaşkanlığı kararı ile yüzde 7,5 olan deprem vergisi yüzde 10’a yükseltildi.

Cumhurbaşkanlığı kararı ile yüzde 7,5 olan deprem vergisi yüzde 10’a yükseltildi.

1999 yılında yaşanan Marmara Depremi’nden sonra hayata geçirilen deprem vergisi olarak bilinen Özel İletişim Vergisi Cumhurbaşkanlığı kararıyla yüzde 10’a yükseltildi.

Resmi Gazete’de yer alan kararda “6802 sayılı Gider Vergileri Kanununun 39 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c), (d) bentlerindeki oranların yeniden belirlenmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğü konulmasına, mezkûr maddenin yedinci fıkrası gereği karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Resmi Gazete’de belirtilen Gider Vergileri Kanunu’nun 39. maddesi’nin a, b, c ve d bentleri; her türlü mobil elektronik haberleşme, radyo ve televizyon yayınları, kablolu-kablosuz internet servis sağlayıcılığı hizmetlerinden yüzde 7,5 Özel İletişim Vergisi’ne tabi olduğunu gösteriyordu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yüzde 7,5 olan Özel İletişim Vergisi, yüzde 10’a yükseltilmiş oldu.

DEPREM VERGİLERİNİN NEREYE HARCANDIĞI HALA SIR!
Halktan 22 yıldır 17 Ağustos 1999 depreminin ardından “geçici” denilerek alınmaya başlanan ve 2002’den itibaren de kalıcı hale getirilen deprem vergilerinden bugüne (30 Eylül 2020) kadar 70 milyar 895 milyon 689 bin lira toplandı.
30 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |