Ana Sayfa Gündem, Politika 11 Mart 2021

AKŞENER’İN KONVOYU ŞANLIURFA ZİYARETİNDE KAZA GEÇİRDİ

İyi Parti Lideri Urfa’da Bebekler İçin Emekli Maaşı ile Askıda Mama Kampanyası Başlattı

Meral Akşener’in konvoyunda kaza! Genel başkan yardımcısı da yaralandı
Şanlıurfa’da temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konvoyundaki Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu’nun otomobili ile minibüs çarpıştı. Şanlıurfa’da İYİ Parti konvoyunda meydana gelen trafik kazasında Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu’nun da aralarında olduğu 4 kişi yaralandı.

Kentte çeşitli temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il merkezindeki programının ardından konvoyla Viranşehir ilçesine hareket etti. Konvoyda yer alan 06 M 2121 plakalı otomobil, Şanlıurfa – Viranşehir kara yolunun 15. kilometresi yakınlarındaki kavşakta 63 ACD 121 plakalı minibüsle çarpıştı.

Kazada İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu ile şoförünün de aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU’NDAN AÇIKLAMA
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, kazayla ilgili gazetecilere, Ensarioğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.
İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş da yaralıların tamamının genel durumunun iyi olduğunu belirterek, “Ensarioğlu’nun bileğinde kırık var, durumu iyi. Kendi talebi üzerine memleketi Diyarbakır’a sevk ediyoruz.” dedi.

AKŞENER’DEN EMEKLİ MAAŞI İLE BEBEKLER İÇİN ASKIDA MAMA
Şanlıurfa Hilvan ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan İYİ Parti lideri Meral Akşener mama fiyatlarının yüksek olması nedeniyle tepki gösterdi. Akşener, emekli maaşıyla katkıda bulunarak askıda mama kampanyası başlatacağını söyledi.Memleket gezilerini sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bugünkü durağı Şanlıurfa oldu.

Sözcü’den Evren Demirdaş’n haberine göre; Kentte yüzlerce araçlık konvoy ile karşılanan Meral Akşener, ilk olarak Hilvan ilçesine giderek esnafın sorunlarını dinledi. Akşener’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi, fotoğraf çektirdi.

Bir eczaneye giren Akşener’e, eczacı veresiyeden ve artan fiyatlardan şikayet etti. Eczacı, “Bir mamanın fiyatı 150 lira. Sattığımız malı yerine koyamıyoruz. Bütün esnaflar aynı halde. Fiyatlar çok hızlı artıyor.Bin lira elektrik faturası ödüyoruz. Kayıp kaçak bedeli diye bir şey var, ödemeyenlerin de yükünü biz çekiyoruz.” dedi.

“VERESİYE İLE MAMA ALANLAR VAR”
Akşener’in, vatandaşların bebek mamalarını pahalılıktan dolayı alamadığını hatırlatması üzerine eczacı,”Veresiye satışı da yapıyoruz. Veresiye defteri bizde de var. Mamaları almaya kalkışıp alamayan çok vatandaş var. Ben maliyetimin altında mama verdiğim de oluyor” dedi.

AKŞENER’DEN ‘ASKIDA MAMA’ KAMPANYASI
Eczacının söyledikleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Akşener, emekli maaşıyla katkıda bulunarak, eczanedeki mamaları alacağını ve askıda mama kampanyası başlatmak istediğini söyledi.

VATANDAŞ PAHALILIKTAN DERT YANDI
Cep telefonu satan bir dükkana da giren Akşener’e emekli ve tarımla uğraştığını söyleyen bir vatandaş dert yandı. Pahalılıktan yakınan vatandaş, “Elektrik, su biliyorsunuz çok pahalı. Gübre geçen seneye göre yüzde 80 arttı. İlaç ise yüzde 200 arttı. Emeklinin durumunu biliyorsunuz. Geçen sene ne geliyordu o paraya şimdi ne geliyor.” dedi.Daha sonra bir bakkal dükkanına giren Akşener, esnafa işlerin nasıl olduğunu sordu. Esnaf ise işlerin kötü olduğunu belirterek, yüksek gelen elektrik faturalarından şikayet etti.

HİLVANLI VATANDAŞ İÇİN ERDOĞAN’A ÇAĞRI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hilvan’a karşılaştığı bir vatandaşla ilgili görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Akşener görüntüleri, ”Hilvanlı kardeşimin çocuğu için duyduğu endişeleri iyi dinleyin Sayın Erdoğan. Çocuğuna tablet alamadığı için dertlenen babayı duyuyor musunuz? Her bir evladımızın geleceği, ülkemizin geleceğidir. Evlatlarımız için fırsat eşitliği sağlamak çok mu zor?” notuyla paylaştı.
11 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |