Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Kültür, Maltepe 11 Şubat 2021

ALEVİLER CHP’NİN SALDIRILARI ALTINDA HIZIR LOKMALARINI PAYLAŞTI

Maltepe Alevi toplumu Hızır Orucunu Cemevinde kesilen kurbanlar ve dağıtılan lokmalarla tamamladı. 2014 yılından beri ilçede tek…

Maltepe Alevi toplumu Hızır Orucunu Cemevinde kesilen kurbanlar ve dağıtılan lokmalarla tamamladı.

2014 yılından beri ilçede tek Cemevine çökmek için uğraş veren CHP’li belediyenin saldırıları altında bir orucu daha birlikte lokma paylaşarak tamamlayan Alevilerin Chp yönetimine tepkileri sürüyor.

İstanbul Maltepe’de ki Alevi toplumunun tek Cemevi 2014’te belediye başkanı olan Ali Kılıç’ın göreve başlamasıyla adeta kabusu yaşamaya başlamış; bir çok girişimde bulunan belediye başkanının bu girişimleri alevi toplumu tarafından tepkiyle karşılık bulmuştu. Son açıklamalarından birinde Aleviler ve Cemevi için ”Cenazeden para toplayan” olarak ifade ederek Alevilere ve ibadethanelerine hakarette bulunmuştu.

ALEVİ İŞÇİYE SORUŞTURMA!
Cemevine giden bir belediye çalışanına ”Cemevine niye gittin” soruşturması yapıp ifadesini almakla da gündeme gelen CHP’li belediyenin bu ayrımcılığı ilçede büyük tepki çekmişti.

CHP BELEDİYESİ CEM EVİNİ ELE GEÇİRMEK İÇİN VAKIF KURDU
Son hamlesi CHP’li eski ilçe başkanları, Chp’li yöneticiler, yurt dışından getirdiği dede, eski arkadaşları ve hemşehri dostları ile ilçede menfaat peşinde koşan bir kaç kişiye kurduğu vakıfla Cemevini ele geçirme faaliyetine ara vermeden devam eden CHP’li belediye başkanının saldırılarından Chp genel merkezi bizzat Kasım 2019 ve Kasım 2020 de genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu bölgeden Ankara’ya giden aleviler tarafından bilgilendirilmesine ve olup bitenlar aktarılmasına rağmen belediyenin bu saldırılarının devam ediyor olması yaşananların CHP Genel Merkezi direktifi, bilgisi ve onayı ile yapıldığı şüphelerini güçlendiriyor.

İSTANBUL’A GELDİĞİNDE MALTEPE’DE KONAKLIYOR!
Keza Chp Genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’a her gelişinde Maltepe’de Marmara manzaralı bir otelde konakladığı biliniyor; Kılıçdaroğlu’nun bütün bu yaşananlara rağmen bir kez merak edip Alevilerin bu şikayetlerini yerinde görme teşebbüsünde bulunmaması bu şüpheleri oldukça güçlendiriyor.

KONAKLANAN OTELİN ÜCRETİNİ KİM ÖDÜYOR?
Bu arada sayın Kılıçdaroğlu’nun konakladığı bu otelin ücretini kimin ödediğini Maltepe kamuoyuna açıklanmasını beklentisi ilçe kamuoyunda oldukça yükselmiş durumda.

Alevi toplumunun Hızır orucunu, kurbanlarını ve lokmalarını Allah kabul etsin.
11 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |