Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Türkiye 6 Nisan 2021

Ali Kılıç Emniyette Verdiği İfade İle 2. Kazayı Yaptı!

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç verdiği ifadede kazayı kendisinin yaptığını kabul etti.  Maltepe Belediyesi, 2 Nisan’da bir…

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç verdiği ifadede kazayı kendisinin yaptığını kabul etti. 

Maltepe Belediyesi, 2 Nisan’da bir açıklama yayınlayarak kazayı Belediye Başkanı Kılıç’ın değil de N.E.A isimli bir personelin yaptığını duyurmuştu.

Ali Kılıç son verdiği ifadede ise “Şoförüm izinliydi. Eve giderken Turgut Özal Bulvarı’nda seyir halindeyken önümde bulunan beyaz bir araç ani fren yaptı. Ben de arkadan önümde duran araca vurmuş oldum” dedi. Alkollü olduğu iddialarını yalanlayan Kılıç, kaza günü bir göz operasyonu geçirdiğini ve ilaç aldığının bilgisini paylaştı. Kılıç, İstanbul’da buna benzer on binlerce kaza yaşandığını da sözlerine ekledi.
Geçen yıl gerçekleşen kazanın basına yansımasının ardından Maltepe Belediyesi resmi bir açıklama yaparak kazayı Ali Kılıç’ın yapmadığını kamuoyuna duyurmuştu.

Fakat Başkan Ali Kılıç bu gün yaptığı açıklama ile kazayı kendisinin yaptığını kabul etti.
Bize ulaşan bilgilerde N.E.A isimli personel  kaza sırasında ve sonrasında tutanaklara kazayı kendisinin yaptığının yazılması ve Ali Kılıç’ın adının geçmemesi konusunda ısrarlı telkinlerde bulunuyor.

-N.E.A isimli adı geçen personel kaza sırasında  ısrarla kazayı ben yaptım Ali Kılıç adı tutanaklarda geçmeyecek diye mağdur tarafa telkinlerde bulunarak suçu üstlenmeye çalışıyor.  Kendisinden neden suçu üstlenmek için bu kadar uğraştığı konusunda bir açıklama bekliyoruz.

Yani Başkanın son açıklaması elimizde ki detaylı bilgilerin bir kısmı ile örtüşüyor.

Şimdi biz Özgür İfade Gazetesi olarak kamuoyu adına soruyoruz.

– Kaza 1 yıl önce olmuş. Geçtiğimiz günlerde basına yansımasının  ardından neden belediyeden yaptırdığınız resmi açıklama ile ısrarla reddettiniz, hatta bunu bir kumpas gibi lanse ederek basını tehdit ettiniz. Maltepe Belediyesinin resmi açıklama ile yalan beyan  vermesi suç değil mi?

-Yaptığınız kaza, mağdur tarafın sizin işlediğiniz suçu örtmek adına teklif ettiğiniz rüşveti kabul etmediği için gündeme geldi. Mağdur kadın bunu kaza anında sosyal medyada yaptığı canlı yayında adeta haykırıyordu.
Son yaptığınız açıklama ile de bunu kabul ettiniz. Kendinizi aklama adına Belediyeyi suçunuza  ortak etmeniz ne kadar etik?

-Velev ki dediğiniz gibi operasyon  geçirdiniz ve ilaç aldınız. Bu durumda neden araç kullandınız.

– Herkes trafik kazası yapabilir. Siz baştan bunu reddederek kaza anında yapılacak kan testlerini ve diğer tetkiklerin tutanaklara geçmesini  engelleyerek başka bir suç işlemiş olmuyor musunuz? Bu kazanın duyulmasının sizi rahatsız eden farklı bir nedeni mi vardı?

Bu soruları kamuoyu adına soruyoruz. Görevinizin verdiği sorumluluk adına yanıtlamanız, halkı aydınlatmanız gerekiyor.
Başkan Ali Kılıç’ın verdiği cevaplar doğrultusunda bize ulaşan bilgilerle daha detaylı haberimiz gelecek. Sorumlu gazetecilik adına önce kendisine sormak istedik.
Kamuoyuna saygılarımızla
06 nisan 2021/ Özgür İfade GazetesiTema Tasarım |