Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Kültür, Maltepe 25 Ocak 2021

ALTINTEPE DAYANIŞMASI 11 ÖĞRENCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Halkın Dayanışması Bu Kez Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

İstanbul Maltepe ilçesinde Altıntepe mahallesi halkı tarafından kurulan sosyal dayanışma organizasyonu bu kez 11 öğrencinin tablet ihtiyacına uzak kıtadan destekle cevap verdi.

Konuyu Altıntepe Düşünceden Eyleme Platform sözcüsü ve Altıntepe Mahalle Dayanışma Evi yetkilisi Halet Ataş yaşananları şöyle aktardı;

”Altıntepe Mahalle Dayanışma Evimiz” ve “Altıntepe Düşünceden Eyleme Platformu” olarak Sosyal Projelerimizi elimizden geldiğince gerçekleştiriyoruz. Bizim zaten Evlerinde İhtiyaç fazla Ev Eşyalarını bizlere Ücretsiz veren Ailelerden alıp, Ücretsiz olarak İhtiyaç Sahibi İnsanlara teslim ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan Ataş devamında şunları söyledi.

BU SEFER DURUM ÇOK İLGİNÇ;
”Bir öğretmenimizin öğrencilerinin tablet ihtiyacını evde konuşmuştuk. Kızım Damla durumu Amerika’da yaşayan ve şu anda Türkiye’de bulunan arkadaşı Koray ile paylaşmış. Arkadaşı da Amerika’daki arkadaşlarıma bir yazayım bakalım ne yapacaklar demiş!

Amerika’da bulunan arkadaşları kısa sürede para topladılar. Bir adet tabletin parası eksik kaldığı için sosyal medyaya yazınca Prof. Dr. Lale AFRASYAP hocam da destek sundu.

Ve 25 Ocak 2021 Pazartesi Damla kızım ve arkadaşı Koray ile birlikte 11 adet SAMSUNG İ tableti bugün aldılar ve kargoladılar.

Tabletler teslim edildiğinde Okul Müdürü, Sınıf Öğretmeni ve Öğrenciler bize Video ile teşekkür mesajı veya fotoğraflarını gönderecekler.

Tabletlerden artan 600 TL’nin; 100 TL’si ENCAN DERNEĞİ ( Felçli Sokak Hayvanları Derneğine), 500 TL’si de mağdur durum da olan bir aileye nakit olarak gönderildi. Bu projeye sebep olan ve organize eden kızım Damla ATAŞ’ımın ve arkadaşı Koray’ın Gözlerinden öpüyorum…

Olaya duyarlılık gösteren Prof. Dr. Lale AFRASYAP Hocamıza da “ALTINTEPE MAHALLE EVİ” ve “ALTINTEPE MAHALLE DAYANIŞMA EVİ” adına ve arkadaşlarımın adına sonsuz TEŞEKKÜRLER EDİYORUM.
25 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Tema Tasarım |