Ana Sayfa Gündem, Spor 20 Ocak 2021

BAŞIBÜYÜK SPOR KULÜBÜNE BELEDİYENİN DUYARSIZLIĞI

Sular Altında Kalan Kulüp Binasının Hali İçler Acısı Bir Durumda

İstanbul Maltepe’nin köklü spor kulüplerinden Başıbüyük Spor Kulübünün idari binası yağan yağmur ve karla birlikte sular altında kaldı.

İlçenin Chp’li belediyesi ve başkanı Ali Kılıç ve ekibinin spor kulübünün yaşadığı soruna ilgisiz kaması tepkiyle karşılandı.

Edinilen bilgiye göre yaşanan sorun belediyeye iletilmesine rağmen hiç bir adım atlmayarak kulüp binasının çatısından akan yağmur ve kar sularının kaderine bırakılmış.

Kulüp idarecilerinin akan yerlere kova ile suların binanın tamamına yayılmasını engellemeye çalışsalarda özellikle son yağan kar ve ara ara yağan yağmurun da etkisiyle binanın tavanı adeta şelaleye içi de göle dönmüş durumda.

2014 de belediye başkan adaylığı vaatleri arasında ilçede ki spor kulülerine destek vereceğini vaat eden, bu vaatlerinin içinde her spor kulübüne bir tane araç tahsis edeceğini söyleyen Chp belediye başkanı sayın bay Ali Kılıç; Kılıçdaroğlu tarafından sırtının sıcvazlanmasının ve ikinci döneminde genel başkanı tarafından zorla tekrar aday yapılıp belediye başkanlığı koltuğna oturmanın rahatlığı ile ilçede ki sorunlara yüzünü çevirmeye devam ediyor.

SPOR KÜLÜPLERİNE ARAÇ VAAT ETMİŞTİ
Chp’li belediye başkanı Ali Kılıç seçim çalışmalarında ziyaret ettiği Esenkent Spor Kulübü ziyaretinde ilçede ki spor kulülerine birer tane araç tahsis edeceğini vaat etmişti.
03.03.2014 tarihinde seçim çalışmaları çerçevesinde CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç Esenkent spor kulübünü ziyaret etti ve kulübün düzenlemiş olduğu kahvaltıya katıldı. Esenkent Spor Kulübü Başkanı Saim Atalay, Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç’ı kulübün kapısında karşıladı, kulübün sorunları hakkında bilgi verdi.
Esenkent Spor kulübü camiası ve çevre halkın katılımı ile yapılan kahvaltıda Chp Maltepe ilçe Kadın kolları ve Chp ilçe yöneticileri de yer aldı. Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç burada yaptığı konuşmada ”Amatör spor kulüplerinin sorunlarını iyi bildiğini, seçildiğinde ilk iş olarak amatör spor kulüplerinin hepsine birer minibüs vereceğim” demişti.

DEVASAL KÜLTÜR MERKEZİNİ PEŞKEŞ ÇEKTİLER
Başıbüyük’te yaptığı çok amaçlı kültür merkezi kompleksini Ankara merkezli bir eğitim kurumuna Maltepe halkından gizli 29 yıllığına devrettiği kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı.
Maltepe halkının vergileri ve merkezi bütçeden gelen ödenekleri ile inşa olan Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezinde yandaşlar keyif çatarken rant sağlarken; ilçenin köklü kulübü de bu halde.
21 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |