Ana Sayfa Gündem, Politika 17 Ocak 2021

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI BELEDİYENİN YOLSUZLUĞUNU İHBAR ETTİ!

İçişleri Bakanlığının Ne Yapacağı Bekleniyor

Belediye başkan yardımcısı belediyede yolsuzluk yapıldığını açıkladı!
Erzurum’un Çat ilçesi Belediye Başkan Yardımcısı Mazhar Özdemir, AKP’li belediyede yolsuzluk yapıldığını iddia etti.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre; Erzurum’un Çat ilçesi Belediye Başkan Yardımcısı Mazhar Özdemir, sosyal medya hesabından AKP’li belediyede yolsuzluk yapıldığını iddia etti.

İlçede kamunun milyonlarca lira zarara uğratıldığını belirten Mazhar Özdemir, Çat Belediye Başkanı AKP’li Melik Yaşar’ın Cumhurbaşkanının ismini kullanarak kanunsuz işler yaptığını paylaştı.

Çat Belediye Başkan Yardımcısı Mazhar Özdemir ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gündeme oturdu.

AKP’li Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’ın ilçede keyfi uygulamalar yaparak devleti milyonlarca lira zarara uğrattığını paylaşan Mazhar Özdemir, iddialarını Twitter hesabından sıraladı.

Kuruluşu usulsüz olan Çat-SA A.Ş adına Fen işlerine şartlı tahsis edilen Kızılca Mahallesi 171ada 2 parselde hiç bir mevzuata uymadan Çat-SA adına yatırım yapılmıştır. Tahsis hükümsüzdür. Müdahale edilmeli 7 milyonluk kamu zararı oluşmuştur.

Belediye Başkanı kamu hizmetini etkin verimli ve halka hizmet noktasında kanunlara uygun olarak hizmet yürütmekle mükelleftir. Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’ın, Sayın Cumhurbaşkanımızın adını kullanarak hiç bir kanuna uygun olmayan uygulamalarını açıklamam gerekli.

SUÇLANAN BAŞKAN KONUŞTU
Yardımcısının iddiaları kesin bir dille yalanlayan Çat Belediye Başkanı AKP’li Melik Yaşar, Pusula gazetesinden Cihat İncesu’ya konuştu.
Söz konusu başkan yardımcısının oğlunun belediyede çalıştığını ifade eden Başkan Yaşar, “Oğlu belediyemizde sözleşmeli olarak çalışıyordu. Bizin göreve gelmemiz ile birlikte sözleşmesini yeniledik. Ancak bu yıl pandemi nedeni ile belediye bütçesi uygun olmadığı için, 4 kişi ile sözleşmeyi yenilemedik. Bu nedenle başkan yardımcısı bizi hedef alarak asılsız iddialarda bulunuyor” dedi.

Bahse konu yatırımın beton santrali ve kilit taşı fabrikası olduğunu belirten Başkan Yaşar, “Her ikisinin de açılışı yapıldı. Kendisi de sayısız övgü yağdırdı bu hizmetlere. Bunlar leasing ile yapılan yatırımlardır. Kendisi ile yargıda hesaplaşacağız” ifadelerini kullandı.

YUKARI TÜKÜRSEN BIYIK AŞAĞI TÜKÜRSEN SAKAL!
Belediye başkanının bu savunması ise Çat Belediyesinde adeta ‘yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal’ dedirtiyor. Merak edilen ‘halk sizi belediye koltuklarına oğlunuza, kızınıza, gelininize, damadınıza makam mevki ve iş sahası açmak için mi oturttu.’
Bunun ahlaki ve vicdani tarafı nedir!!!
Başka kaç tane Belediye başkan yardımcısının oğlu, kızı, gelini, damadı bu şekilde belediyede ayrıcalık tanındı Belediye başkanının bunu başta Çat ve Erzurum kamuoyuna ve tüm Türkiye’ye açıklaması gerekiyor.
18 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |