Ana Sayfa Gündem, Kültür, Maltepe, Politika, Türkiye 7 Mart 2021

BELEDİYENİN ALEVİLERE AHLAKSIZ SALDIRISINA SES ÇIKARTMAYAN İKİ YÜZLÜLÜK

‘Alevi Toplumuna Çifte Standart; Camileri Sünni Topluma Verip, Cemevlerine Çöküyorlar’

Türkiye de yaklaşık 25 milyon olduğu varsayılan Alevi toplumuna yönelik inanç saldırıları her geçen gün daha yoğunlaşıyor. Bu saldırıların özellikle Alevi toplumunun oy verdiği chp yönetimleri tarafından yapılıyor olması ise gerçek bir trajedi olarak kamuoyuna yansımaya devam ediyor.

ALEVİLER OY VERDİKÇE CHP ALEVİLERE OKLARINI SAPLAMAYA DEVAM EDİYOR
Türkiye de chp tarafından yönetilen il,ilçe, belde belediyelerinde Cemevlerine dolayısıyla da Alevi toplumuna yönelik saldırganlık adeta mızrak çuvala sığmıyor dedirten cinsinden.
Bunun bir örneği Chp tarafından yönetilen İstanbul Maltepe belediyesinde yaşanıyor.

CHP’Lİ BELEDİYE CEMEVİNİ KİRAYA VERİP PARASINI ÇIKARTACAKMIŞ!
Geçtiğimiz günlerde bir yerel basın kuruluşunun sosyal medya üzerinden düzenlediği canlı yayınına katılan belediye başkanı Ali Kılıç açıklamaları ile şok etti.

Alevilerin ibadethanesini kiraya vereceğini söyleyen Chp’li belediye başkanının o sözleri:
”Burada ki arsa belediyenin dolayısı ile benim tasarrufumda, Süreyyapaşa vakfına devrini yaptık, belediye şirketimiz tamamlayacak sonrada kiraya vereceğiz, para harcadık paramızı çıkartacağız” ifadelerine yer verirken ”Ben devletim” demesi de dikkat çekti.

 

KILIÇDAROĞLU’DA BİLİYOR, HER ŞEY BİLGİSİ DAHİLİNDE YAPILIYOR
Alevi toplumu inancı için bir siyasi partinin kapısında dilenmek zorunda kaldı; Bu utanç başta Alevilerin ve tüm aydın, demokrat, ilerici, devrimci kesimlerin utancı olduğu tartışmasız bir gerçek. Belediye başkanı Kılıç’ın Cemevine çökme entrika ve tezgahlarını 2019 kasım ve 2020 kasım olmak üzere iki kez chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na aktaran Aleviler Kılıçdaroğlu’nun ilgisiz ve duyarsız kalması karşısında ikinci şoku yaşadıklarını belirtiyorlar. Bu dönem içinde defalarca kez Maltepe’ye ve İstanbul’a gelen Kılıçdaroğlu’nun bir kez merak edip belediyesinin çökmeye çalıştığı Cemevine uğramaması bu çökme faaliyetinin chp genel merkezinde organize edildiği izlenimi veriyor.

AVRUPADAN ASİMİLASYONCULAR, CHP İLÇE BAŞKANLARI VE BELEDİYE BAŞKANININ HEMŞEHRİ DOSTLARI
Son olarak avrupanın bazı ülkelerinden ve çoğunluğu Tuncelili hemşehrilerinden oluşan bir gurupla vakıf kurma faaliyetine girişen belediye başkanının Alevileri Cemevinden çıkartarak kurduğu bu vakfa vermeye çalıştığı bildiriliyor. Bölgede ki aleviler bu durumun geçtiğimiz yıllarda fetö terör örgütünün kurduğu çakma alevi kuruluşlarına benzediğini ifade ederken; laiklikten bahseden bir partinin alevilerin cemevleri üzerinde bu denli siyaset yürütmesini trajik komik olduğunu söylüyorlar.

2014’den beri ilçeye yöneten Chp belediyeciliği belediye tarafından yapılan kültür merkezlerini (Başıbüyük Yaşam Merkezi gibi. vs.) yandaş şirketlere ve firmalara peşkeş çekerken; Alevilerin kendi imkanları ile yaptığı Cemevini ”ARSA BELEDİYENİN’ düz mantığı ile çökmeye hatta bu amaç için avrupanın çeşitli ülkelerinden getirttiği eski ahbap çavuş dostları ile vakıf kurma garabeti içine girdiler. Oysa aynı chp belediyesi;
Maltepe de yine arsası kendine ait bir çok camiyi cami derneklerine protokollerle süni topluma verirken ‘ARSA BENİM’ dernek kurayım, vakıf kurayım, CHP eski ilçe başkanlarıyla ben yöneteyim gibi akla ziyan bir yöntem içinde olmuyor.


CHP YÖNETİMİNİN ALEVİLERE KARŞI İKİ YÜZLÜLÜKLERİ
1- Maltepe Gülsuyu mezarlığı yanında bulunan ‘16231 Ada 34 Parsel de yer alan 122 EVLER CAMİSİNİN’ 184142/278020 hisseye tekabül eden 1841,42 m²’lik kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait hissenin 24.04.2018 tarih ve 102590 sayılı yazı ile Cami Derneğine tahsis edilirken; Maltepe belediyesi de kendi uhdesinde olan 93878/278020 hisseye tekabül eden 938,78 m²’lik kısmı ‘122 Evler Camii Kuran Kursu İnşa Yaşatma Derneği’ tarafından kullanılmak ve yönetilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Maltepe Müftülüğüne (08 KASIM 2018) tahsis etmişler.
2- Maltepe Aydınevler mahallesinde 15594 ada, 25 parsel de yer alan ‘SÜLEYMAN ÖKSÜZOĞLU CAMİİ’ mülkiyeti Belediyesine ait 928,97 m2 alan üzerine kurulu cami ve Kuran Kursu kompleksi ‘Maltepe Aydınevler Süleyman Öksüzoğlu Camii Yaptırma, Bakım ve Koruma Derneği’ tarafından kullanılmak ve yönetilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Maltepe Müftülüğüne (04 ŞUBAT 2020 ) tahsis etti.
3 – Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç yenileme çalışması yaptığı Zümrütevler Medine Camisini 21 NİSAN 2017 törenle açıp sünni topluma teslim ederek çekip gitmişti.
4- Ekrem İmamoğlu yönetiminde ki İstanbul Büyükşehir belediyesi Yenikapı ve Avcılar sahilinde hem arsası hemde üzerindeki yapılı bulunan kendisine ait 3 tane Mescid’i Diyanet İşleri Başkanlığına dolayısıyla da Sünni topluma 7 ŞUBAT 2020 de devretmişti.
(NOT: BİLİNMELİDİR Kİ; BU ÖRNEKLER OLMASI GEREKENDİR, HATTA BELEDİYELER TÜM İBADET YERLERİNDEN ELİNİ TAMAMEN ÇEKMELİDİR)

HAK-HUKUK-ADALET-ANAYASA DİYEN CHP

Anayasanın amir hükmü şöyle der:
Madde 5 – Devletin temel amaç ve görevleri, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

Madde 10 – Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

ALEVİLERİN, DEMOKRATLARIN, AYDINLARIN VE DEVRİMCİLERİN İKİ YÜZLÜLÜĞÜ
Yaşanan siyasi çökme girişimine ses çıkartmayan Chp hizmetkarlığını köleliğe vardıran Alevilerin ve ülkede bir çok yanlış işleyişe karşı sesini yükselten demokratların, aydınların ve devrimcilerin chp’l belediyenin bu ahlaksız saldırısına karşı sessizlğe bürünüp 3 maymunu oynamaları bölgede İKİ YÜZLÜLÜK olarak değerlendiriliyor.

Aynı gurupların Cemevine çöken bu belediyenin başka bir partiden olsaydı herkesten önce sahaya çıkacakları ve tepki gösterecekleri konusunda hemfikir olan bölge insanlarının bu durumun ahlaksızlığa ortaklaşmak olduğunun altını çizerek Chp uşaklığı olarak adlandırıyorlar.

Cemevine karşı yaşanan ahlaksız saldırıya karşın ilçe de bir çok alevinin Chp üyeliğini devam ettirmesi; her toplum hak ettiğini yaşar dedirtiyor.

1992’DEN BU GÜNE MALTEPE (Gülsuyu) CEMEVİ:
1992 de dönemin belediye başkanı ANAP’lı Bahtiyar Uyanık tarafından tahsis edilen araziye Cemevi yapmaya başlayan yörede ki Alevi toplumu; daha sonra göreve gelen AKP’li belediye başkanı Fikri Köse’nin mevcut yedi katlı binanın temel atma törenine destek vermesiyle ilerleyen süreç, CHP’li Mustafa Zengin’den sonra 2014 de göreve gelen yine CHP’li Ali Kılıç’la birlikte Cemevine çökme girişimleri başladı. 2015 yılına kadar cemevi inşaasında belediyenin bir tek resmi kuruşunun olmadığını Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıç’ın kendilerinden önce yapılmış cemevi üzerinden kendi dünyalarına yönelik faaliyet içinde oldukları belirtiliyor.
Kılıçdaroğlu talimatları ile Cemevine çökme girişiminde bulunulduğunu ifade edilen bölge de ki aleviler ”CHP Genel merkezi ve Belediye başkanı Ali Kılıç kendilerinden önce Alevilerin kendi imkanları ve dostlarının yardımıyla yapılan Cemevine çökmeye çalışmalarının ahlaksızlık ve alevilere karşı bir saldırı olduğunu’ söylüyorlar.

– Camileri olması gerektiği gibi Sünni topluma devir yaparken, Alevilerin bölgede ki tek Cemevine neden çökmeye çalışıyorsunuz?
– Büyük şehir Belediyesinden ilçe belediyesine Camilerden çektiğiniz elinizi Cemevine neden bulaştırmaya çalışıyorsunuz?
– Partinize karşı platonik bir aşk içinde olan Alevilerin verdiği cesaretle mi bu ayrımcı politikaları yürütüyorsunuz?
– Belediye olarak kendi arsanıza kendi yaptığınız binaları, kültür merkezlerini, parkları, salonları yandaşlara peşkeş çekip; Sırf arsa belediyenin mantığı ile Alevilerin yaptığı Cemevine çökmeye çalışan Maltepe belediyenizin izlediği siyaset partinizin genel bir politikası mı?
– Bu çifte standarttı neden yapıyorsunuz, ne amaçlıyorsunuz, neyi planlıyorsunuz?
07 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |