Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika 5 Mart 2021

BESLEME YANDAŞ BASINDAN ÇÖP BELEDİYEYİ KURTARMAK

Besleme Yandaş Basın Çöp Belediyeyi Kurtarmak İçin Harekete Geçti

İstanbul Maltepe de Chp’li Ali Kılıç belediyesinin Türkiye gündemine çöp dağları ile gelmesine müteakip yandaş besleme basın belediyeyi kurtarma yayınlarına başladı.

Chp Maltepe belediyesi 7 ay oyaladığı belediye emekçilerinin greve çıkmasından sonra kamuoyuna ve Maltepe halkına mesajlarla ”İşçilere %47 zaman yaptıklarını ama işçilerin bunu kabul etmediklerini’ mesajlarla göndermiş; bunun yalan olduğu ortaya çıkmıştı.

Emekçilerin grevi sürerken oluşan çöpleri İBB başkanı Ekrem İmamoğlu yüzlerce araç ve personel göndererek grev kırıcılığı yapmayı. İmamoğlu 2019 da yine işçilerin i bırakma eyleminde Maltepe’ye İBB KIYI TEMİZLİK ARAÇ VE PERSONELİNİ göndererek emekçilere karşı grev kırıcılık yapmıştı.

BESLEME MEDYADAN ÇÖP BELEDİYEYİ KURTARMAK
Cumhuriyet gazetesinin yayın organı Cumhuriyet com tarafından servis edilen bir haber besleme medya gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.
Chp’li Maltepe Ali Kılıç belediyesine övgüler dizen yandaş cumhuriyet’in bu güne kadar ilçede Alevilerin tek Cemevine çökme girişimleri yapan inanç saldırısına karşı bir tek satır bahsetmemiş olması yandaş besleme basın olduğunun bir gerçeği olarak ifade ediliyor.

İŞTE CUMHURİYET’İN O ŞEKERLEME HABERİ:
”Erdoğan “herkes kendi dini bayramında izinli sayılacak” demişti: 7 yıldır Maltepe’de uygulandığı ortaya çıktı
İnsan Hakları Eylem Planı’nı kamuoyuna açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her inanca mensup kişilerin kendi dini bayramlarında izinli sayılacaklarını açıkladı ancak CHP’li Maltepe Belediyesi 2014 yılında mecliste aldığı kararla bu uygulamayı 7 yıl önce başlattı.

Maltepe Belediyesi bundan 7 yıl önce bir ilke imza atarak çalışanlarının, tıpkı Ramazan ve Kurban Bayramlarında olduğu gibi Noel ve Muharrem haftalarında tatil yapmasının önünü açan bir uygulamayı hayata geçirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı’nda ön plana çıkan konulardan biri de farklı inanca mensup kişilerin kendi dini bayramlarında izinli sayılması oldu. Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağladıklarını belirten Erdoğan, gayrimüslim cemaat vakıfları yönetim kurullarının oluşturulması ve seçimine ilişkin Vakıflar Yönetmeliği’ni yeniden düzenleyeceklerini dile getirdi.

MALTEPE BELEDİYESİ’NDE 7 YILDIR UYGULANIYOR
Erdoğan’ın açıkladığı bu planın Maltepe Belediyesi’nde 7 yıldır uygulandığı ortaya çıktı.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın göreve başladığı 2014 yılında CHP’li meclis üyeleri tarafından Belediye Meclisi’ne sunulan ve kabul edilen önerge ile isteyen belediye çalışanı mazeret izni kullanarak, Noel ve Muharrem haftasında tatil yapabiliyor. Aynı önerge ile Maltepe’de cemevleri de dini ibadethane olarak kabul edildi.” ifadelerine yer verdi.

BÖLGENİN SİVİL TOPLUM KURUŞUNDAN CEVAP GECİKMEDİ
Gülsuyu Gülensu Güldam ”bu konuda daha önce yapılan bazı yorumlar silinmiş durum onu gösteriyor ki gerçeklerin bilinmesinden rahatsız oluyorsunuz.bir kez daha ifade edelim .Alevi inancına sahip aynı zamanda Maltepe belediyesinde çalışan insanların, Maltepe cemevi nin düzenlediği etkinliklere katılması sebebi ile soruşturma geçiren , ifadesi alınan,ve hatta işten atılmakla tehdit edilen çalışanlar konusunda söyleyebileceğiniz bir cümle var mı ?. Her zamanki gibi bu sorulara cevap vermeyeceğiz çok açık ve net.yorum yapmak yerine adeta belediye başkanına güzellemeler yapan gruba da bu yapılan çirkinlikleri ve ikiyüzlü davranışları hatırlatmış olalım” tepkisi verildi.

MALTEPELİ BİR VATANDAŞIN TEPKİSİ İSE ŞÖYLE OLDU
Zeynep Guney ”Eeeee ne oldu yani devletin başına mı getirelim seni belediyenle uğraş çöpünü toplata bilsen yeter bu nasıl bir açıklama ben senden daha iyiyimmi ben yaptım oldu mu hakketten sizin Parti’ye ne yedirip.içiriyorlarda bu kadar şuursuz konuşup paylaşabiliyor sunuz harbi komik buna bişey yaristirmak.derlerde hadi neyse tatil yapmışsın basarini kutlamak lazım ilk once dağıtilan ekmekleri fakir alabiliyormu onu denetle bı zahmet” dedi.

KAZIN AYAĞI ÖYLE Mİ DİYE SORMAK GEREK YANDAŞ CUMHURİYETE
İşte Chp’li Maltepe Ali Kılıç Gerçeklerinden bir demet:
İnançlara özgürlük kisismefi altında başdanışmanlığını yapan Almanya’nın esli Münih belediye bakanının da etkisiyle Maltepe meydanında noel ağacı dikip kutlama tertiplemişti. Maltepe halkından gelen sert tepkilerle bu akıllara zarar Müslüman topluma noel’i çakma projesi iptal olmak zorunda kaldı ve bir daha da yapılmadı.

Maltepe de Alevilerin tek Cemevine göreve geldiği günden itibaren çökmek için her türlü tezgah ve kumpası çeviren Chp belediyesi; son olarak chp’li eski ilçe başkanlarını, bir kısım chp’li ile birlikte Almanya’dan dostları hemşehrileri ve avrupadan getirttiği yine hemşehrisi dede olduğu söylenen birinin de olduğu vakıf kurarak Alevilerin Cemevini ele geçirme faaliyetlerine Chp genel başkanı hemşehrisi Kemal Kılıçdaroğlu’nun da desteği ile hala devam ediyor.

KILIÇDAROĞLU DESTEĞİ VE BİLGİSİ İLE
Aleviler 2019 Kasım ve 2020 Kasım olmak üzere Maltepe’den iki kez Ankara’ya gidip hemşehrisi belediye başkanının bu çökme girişimlerini aktarmalarına rağmen; Kılıçdaroğlu bu bir yıllık zaman zarfında defalarca kez geldiği Maltepe ve İstanbul’a bir kez merak edip ‘NEDİR BU MESELE” diyerek kapısını çalmaması Cemevine çökme ve ele geçirme tezgahının bir şekilde bir tarafında yer aldığını gösteriyor.

CEMEVİ YÖNETİCİSİ ALEVİ BELEDİYE ÇALIŞANINA SORUŞTURMA AÇAN AYNI CHP MALTEPE BELEDİYESİ
Geçtiğimiz aylarda mesaisi bittikten sonra Cemevine giden Cemevi üyesi ve aynı zamanda yönetimde yer alan bir belediye çalışanına; orada bulunduğu zaman zarfında çekilen bir fotoğraf karesinde görünmesinden hareketle Maltepe Ali Kılıç belediyeciliği soruşturma açmış, ifadesini alarak ”CEMEVİNE GİDERSEN İŞİNDEN OLURSUN” tehditlerine maruz bırakılmıştı. Alevi işçiye yapılan baskılarla noterden Cemevine ihtar çektirilerek sosyal medya üzerinde yer alan Cemevi resmi sayfasında ki fotoğrafın kaldırılması için noterden ihtar çektirilmişti.

CHP BESLEME MEDYASI 3 MAYMUNU OYNUYOR
Maltepe de onlarca onardığı ve sıfırdan yaptığı bir çok Cami’yi yapımı tamamladıktan sonra Cami derneklerine ve diyanete teslim ederek çekip giden CHP Maltepe Ali Kılıç belediyesi ilçede ki tek Cemevini ARSA BELEDİYENİN gerekçesi ile belediye malı yapmak ve sözüm ona İBADETHANE saydığı Cemevinin toplum tarafından kabul edilen ismini ortadan kaldırarak KÜLTÜR MERKEZİ adıyla devşirme projesini yürütürken CHP besleme medyası bu ahlaksızlıkları adeta 3 maymunu oynayarak GÖRMEZDEN-DUYMAZDAN-BİLMEZDEN gelmeye devam ediyor.
05 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

İşte o Ayrıntılar:

İBB’DEN GREV KIRICILIĞI

EMEKÇİLERE KARŞI GREV KIRICILIĞI YAPAN BELEDİYE BAŞKANI CUMHUR ADAYIYMIŞ!

BELEDİYE EMEKÇİLERİNE GREV KIRICILIĞINI MESLEK HALİNE GETİRDİLER

BELEDİYEDEN EMEKÇİLERE KARŞI GREV KIRICILIĞI VE MOBİNG

ALEVİ İŞÇİYİ TEHDİT ETTİLER

BELEDİYEDEN ALEVİ İŞÇİYE ‘CEMEVİNE NİYE GİTTİN’ SORUŞTURMA VE TEHDİTİ

CEMEVİNDE PARA KAZANACAKLAR MIŞ!

BELEDİYE CEMEVİNİ KİRAYA VERİP PARA KAZANACAKMIŞ!

Google NewsTema Tasarım |