Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Türkiye 19 Haziran 2021

Binlerce kadın Maltepe’de! “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”

“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” diyen kadınlar Türkiye’nin birçok noktasından gelerek İstanbul Maltepe Miting Meydanı’nda buluştu. Mitinge CHP Kadın…

“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” diyen kadınlar Türkiye’nin birçok noktasından gelerek İstanbul Maltepe Miting Meydanı’nda buluştu. Mitinge CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra çok sayıda kadın örgütü de destek verdi.

20 Mart gece yarısı Cumhurbaşkanı imzasıyla açıklanan İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını geri çektirmeyi amaçlayan kadınlar İstanbul Maltepe’deki büyük kadın mitinginde bir araya geldi.
Mitinge CHP, DEVA Partisi, HDP, Kadın Meclisleri, EŞİK, DİSKli kadınlar, KESK Kadın Dayanışma Meclisi, Emek Partili kadınlar, TİP’li kadınlar,  Kadın Dayanışma Ağı, İlerici Kadınlar Meclisi, Nar Kadın Dayanışması gibi çok sayıda siyasi parti ve kadın örgütü destek verdi.

Mitingde geçen günlerde HDP İzmir İl Binası’na yapılan saldırı sonucu öldürülen Deniz Poyraz’ın pankartları taşındı. Kadınlar hep bir ağızdan, “Sözleşmenin iptali yok hükmündedir” “İstanbul Sözleşmesi Bizim Vazgeçmiyoruz” sloganları attı.
Mitingde Kalben, Deniz Tekin, Pınar Aydınlar, İstanbul Kadın Orkestrası, Nuray Balı, Rewşan gibi kadın sanatçılar sahne aldı.

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’ndençekilmesi 1 Temmuz’da resmileşecek. Kadınlar 1 Temmuz’a kadar çeşitli illerde eylemler düzenleyeceklerini açıklamıştı.//Cumhuriyet

19 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |