Ana Sayfa Gündem 28 Ocak 2021

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERİN ÇADIRINA SALDIRI

Güvenlik görevlileri öğrencilerin çadırını yıktı

Boğaziçi Dayanışması’nın paylaşımında “Kayyumluk önündeki çadırlarımız ÖGB’nin saldırısıyla kırıldı. Pes etmeyeceğiz, kabul etmeyeceği” ifadeleri yer aldı.

Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atanmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan protestolar sürüyor.

Yaklaşık bir aydır devam eden protestolarda bugün öğrencilerin rektörlük binası önünde kurduğu çadıra müdahale eden güvenlik görevlileri çadırı yıktı. Öğrenciler ise çadırı yeniden kurdu.

Boğaziçi Dayanışması’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Kayyumun,öğrenciyle emekçileri çatıştırma çabalarına rağmen kayyumluk etrafındaki abluayı dağıttık, çadırı kurduk” ifadeleri kullanıldı.

Melih Bulu’nun 1 Ocak’ta rektör olarak atanması tartışmaları da beraberinde getirmişti. Çok sayıda öğrenci ve akademisyen rektörün seçimle gelmesi gerektiğini belirterek atamayı protesto ediyor.

ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ PROTESTOLARNI SÜRDÜRÜYOR
Öğrenciler çeşitli etkinliklerle eylemlerini sürdürürken akademisiyenler de rektörlük binasına sırtlarını dönerek atamaya tepkilerini dile getiriyorlar.
28 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |