Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Politika, Türkiye 14 Şubat 2021

BÖYLE OLUR CHP’NİN ŞEHİTLERE SAYGISI!

Türkiye Şehitlerine Ağlarken Konser Düzenlediler

Toplum değer yargıları ile bu denli oynayan başka bir belediye var mı bilinmez; ama Maltepe CHP belediyesi 2019 ve 2020 de Alevilerin yas orucunda düzenlediği çalgılı çengili eğlenceye tepki göstermeyen Chp genel bakanı Kılıçdaroğlu, Chp İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, İBB Bakanı İmamoğlu ve Chp Maltepe ilçe yönetiminden cesaret alan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç bu gün de 13 şehidin yerde olduğu bir günde müzik konseri verdi.

Belediye başkanı Ali Kılıç Sosyal medyada hesabı üzerinden 14 Şubat Sevgililer Günü konserini; Bülent Ortaçgil, Ceylan Ertem, Tuna Kiremitçi ve Doğan Duru etiketiyle duyurdu.
14ŞubatSevgililerGünü: @bulent_ortacgil, Ceylan Ertem, Tuna Kiremitçi ( @kiremitciev), Doğan Duru (@reddvox)

Maltepe Belediyesinin toplum değerlerine saygısızlığı ilk değil!

ALEVİLERİN 2019 YAS ORUCUNDA ÇALGILI ÇENGİLİ FESTİVAL DÜZENLEDİ
Kılıçdaroğlu’nun prensi bay Ali Kılıç 2019 da çalgılı çengili festival düzenlemiş Türkan Saylan Kültür Merkezinde pastalı, çikolatalı, fındıklı, fıstıklı, içkili kokteyl düzenlemişti.
Sosyal medyada festivalin duyulmasıyla Alevi yurttalar tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Maltepe Chp belediye başkanı Ali Kılıç’ın toplum değerlerine saygısızlığını kınamışlardı.
Maltepe halkından tepkiler şöyle gelişmişti:
”Muharrem ayı eylence ayı değil yası matem ayıdır başkana söyleyin lütfen ramazan ayı değil bizlerin yürekleri Kerbela şehitleri için yanarken siz insanlığınız bu kadar mı yitirdiniz”
”Bunu bir Akp belediye başkanı yapsa sözüm ona CHP seçmeni aleviler mangalda kül bırakmaz Chp belediyesi yapınca sesleri çıkmıyor”
”Kılıçdaroğlu’nun koruyuculuğunu yaptığı Ali Kılıç geçen sene de aynı şeyi yaptı, Aleviler bu muameleyi hak ediyor, çünkü geçen sene de sesleri çıkmamıştı”
‘Bu düpedüz Alevilerin inancına saldırı, Yas orucunu tutan bir topluma hakarettir.”
”Bunlar günümüz yezidleri, lanet olsun hepsine, bu festivalde rol alan herkes de aynı zihniyetin türevleridir”
”Bir toplumun inancına saygısı olmayanlardan bu ülkeye hayır gelmez, lanetliyorum ve şiddetle kınıyorum”
”Festivalinizin de sizinde Allah belasını versin”
Yaşananlara Chp Maltepe ilçe bakanı, Chp İstanbul İl başkanı , İBB Belediye başkanı ve Chp genel merkezinin sessiz kalmıştı.

2020 DE YİNE YAS ORUCUNDA ÇALGILI ÇENGİLİ FESTİVAL DÜZENLEDİ
2019 da Alevilerin yas orucunda çalgılı çengili festival düzenleyen Chp Maltepe belediye başkanına ses çıkartmayan CHP genel merkezi, CHP istanbul il başkanlığı ve CHP Maltepe ilçe yönetiminden cesaret alan belediye başkanı Ali Kılıç aynı çalıgılı çengili eğlenceyi bu kez 2020 Yas orucunda tekrarlamıştı.
Haberin duyulmasıyla sosyal medya da tepki çeken festival hakkında belediye resmi sayfasında festival duyurusunu şöyle yaptı:
”Pandemi sebebiyle, kültür ve sanat etkinliklerine uzak kalan ilçe halkı için Maltepe Belediyesi tarafından sokak festivali düzenleniyor.
Maltepe’nin 18 mahallesine, kültür ve sanat etkinliklerini ulaştırmak ve pandemiden dolayı sosyal etkinliklerini askıya alan Maltepelilere moral sağlamak amacıyla festival düzenleyen Maltepe Belediyesi, korona tedbirlerini unutmadı. Alınan tedbirler kapsamında; gösteriler halkın toplanamayacağı şekilde planlandı. Buna göre; etkinlikler boyunca gerekli duyurular yapılacak, zabıta ekibi güvenlik desteği; hastane ekibi sağlık desteği sağlayacak. Gösteriler, insanların sosyal mesafe kurallarını ihlal edemeyeceği şekilde planlandı. Toplanmayı engelleyecek, hareketli gösterilerin seçildiği etkinliklerde maske ve dezenfekte kullanımı zorunlu tutulurken, sosyal mesafenin bozulmasına izin verilmeyeceği bildirildi.
22 Ağustos Cumartesi günü başlayacak ve altı gün sürecek festivale her gün üç farklı mahalle ev sahipliği yapacak. İlk gün Altıntepe, Aydınevler ve Fındıklı mahallelerini renklendirecek festivalde, Halk Dansları Grubu, Gypsy Trio Grubu , Klasik Müzik Grubu , Canlı Heykel Gösterisi ve Ritim Grubu gösterileri yer alıyor. Gösterilerini hareketli olarak karnaval havasında sunacak grupları insanlar, sokakta toplanmadan evlerinden, balkonlarından ya da yolda bulundukları yerden izleyebilecek” demişti.
14 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |