Ana Sayfa Gündem, Politika 11 Mart 2021

BURSA’DA İNCE’NİN PARTİSİNDE ÖNEMLİ İSİMLER

İki Eski Chp İlçe Başkanı da Yer Alıyor

Muharrem İnce’nin partisinde yer alacak Bursalılar!
Muharrem İnce liderliğinde yeni partinin kervanı yola çıkıyor. 23 Nisan tarihinde Genel Merkez tabelası asılacak. Türkiye genelinde hazırlıklar devam ederken, Bursa’da da önemli yoğun çalışmalar var. Öyle görünüyor ki, İnce’nin Memleket Hareketi’nde temel CHP’lilerden oluşacak…

Ancak süreç içinde farklı toplumsal kesimlere, özellikle AK Parti’den kopmuş kararsız seçmenlere yönelik de adımlar atılacak.
enbursa.com da Yüksel Baysal tarafından aktarılan haberin ayrıntıları şöyle.

****

Peki Muharrem İnce’nin Bursa ayağında kimler var?
BURSASPOR’UN ESKİ YÖNETİCİSİ TİMUR NOYAN
Şimdilik üç isim öne çıkıyor. Birincisi, Bursaspor eski yöneticilerinden Timur Noyan… Uzun süreden beri Muharrem İnce ile birlikte hareket eden, hatta Nilüfer’de Arena İş Merkezi’nde bir yer de tutma girişimlerinde bulunan Timur Noyan’ın genel kuruculardan biri olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İŞ KADINI NİLÜFER YILDIRIM
Türkiye genelinde kurucularından biri de iş kadını İlkay Yıldırım olacak…
Yıldırım, BUİKAD (Bursa İş Kadınları Derneği) 2020 yılı Kadın Girişimci Ödülü’nü kazandı. Yüzde yüz geri dönüşümlü ürünlerden plastik hammadde üretimi gerçekleştiren Burpol adlı bir şirketin sahibi… Renault, Fiat gibi OEM’lerin onaylı plastik ham madde tedarikçisi olan Burpol; Türkiye’nin plastik atıklarından yüksek performanslı plastik hammadde üreterek, ağır sanayiye kazandırıyor.

İŞ İNSANI ESKİ KARADENİZSİAD YÖNETİCİSİ RUŞEN SEVER
Üçüncü isim Ruşen Sever…
Tekstilci, iş insanı, daha önce de siyaset yapan bir isimlerden biri… Ruşen Sever Arslan Tekstil adlı bir firması var; Süleyman Uzun’un başkanlığını yaptığı KARADENİZSİAD’ın eski yöneticilerinden…

CHP GÜRSU ESKİ İLÇE BAŞKANI CAVİT KAYA
Bursa’dan Memleket Hareketi’nde yer alacak kurucu isimlerin yanı sıra Gürsu eski İlçe Başkanı Cavit Kaya Cuma günü CHP’den istifa etmeye hazırlanıyor.
10 yıl CHP İlçe Başkanlığı yapan Kaya, Memleket Hareketi içinde yer alacağını doğruladı ve “Benim partimle, genel başkanımla sorunum yok ancak Kemal Kılıçdaroğlu tutmadı. Biz yeni bir yola çıkıyoruz. Muharrem İnce liderliğindeki partimiz Millet İttifakı içinde olacak” dedi.

CHP YILDIRIM ESKİ İLÇE BAŞKANI GÜNER AKLAN
Memleket Hareketi’nin Bursa İl Başkanlığı’nı CHP Yıldırım eski İlçe Başkanı Avukat Güner Aklan’ın üstlenmesi bekleniyor.
Göçmen kökenli bir siyasetçi olan Güner Aklan’la da görüştüm. Henüz tam karar vermediğini, arkadaşlarıyla, siyaset yaptığı dostlarıyla görüştüğünü belirterek, önümüzdeki süreçte gelişmelere göre hareket edeceğini söyledi.
11 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |