Ana Sayfa Gündem, Türkiye 20 Haziran 2021

ÇARPICI İDDİA:”SURİYE’Yİ YAĞMALAYAN ŞİRKETİN SAHİBİ ANKARA TEMSİLCİSİ BİR KADIN GAZETECİNİN KOCASI”

Gazeteci Serdar Akinan KRT’de katıldığı programda çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Akinan IŞİD ile ilgili bir belgesel…

Gazeteci Serdar Akinan KRT’de katıldığı programda çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Akinan IŞİD ile ilgili bir belgesel hazırlamak için kısa süre önce bölgeye gittiğinde Suriye’nin yağmalandığını gördüğünü,bu işleri organize eden şirketin sahibinin ise bir Ankara Temsilcisi kadın gazetecinin kocası olduğunu söyledi.

Akinan çarpıcı iddialar dile getirdiği programda şu ifadeleri kullandı:

“Ben bir begeselle uğraşıyorum, IŞİD belgeseli, Türkiye’ye IŞİD saldırıları gibi bir şey. 15 gündür ben bölgede, Güneydoğu’da geziyorum. Öyle şeyler konuşuluyor ki… Araziye çıkınca görüyorsun. İnanamayacağınız isimler Suriye’nin yağmalanmasında, çok ünlü bir gazetecinin eşi olduğu söyleniyor. Fabrikayı yağmalamış. Gidiyorsun, çok üst düzey bir, çok üst düzey bir adamın oğlu, PKK’nin kontrol ettiği… (Araya girilip hangi gazeteci olduğu soruluyor) Bir kadın Ankara temsilcisinin eşi, Suriye’nin yağmalanmasındaki şirketin sahibi adam ya… Bir sanayi bölgesi, insanlığa karşı suçlarda yargılanacak boyutta. Bir ülkenin bir sanayi tesisini, ya İzmit bölgesini yağmalıyorsun… Suriye’nin en önemli sanayi tesislerinin bulunduğu bölge yağmalandı. Sökülüp fabrikalar getirildi. Bu operasyonu yapan firmanın sahibinden bahsediyorum. Bunun Ankara’daki ilişkileri kim. Bunun eşi, gazeteci hanımefendi kimlerle ne kadar ilişki içinde.

“TONLARCA ZEYTİNYAĞI YAĞMALANIYOR, GETİRİLİYOR SATILIYOR”

“Onu geç, petrol ticareti şu anda… Güneydoğu kaynıyor. Petrol ticareti yapılıyor Güneydoğu’da. Şu anda Suriye’nin kuzeyindeki petroller, ABD şirketleri, oradan Barzani üzerinden geliyor. Barzani’nin kontrolündeki bölgelerden petrol Türkiye’ye geliyor. Ya zeytinyağı işi var inanamazsın. Şu anda zeytin ağaçların söküp getiriyorlar. Zeytinyağı işini yapan firma bir bakanın kardeşi. Tonlarca zeytinyağı yağmalanıyor, getiriliyor satılıyor.”

O ANKARA TEMSİLCİSİ HANDE FIRAT MI?

Akinan’ın bu açıklamaları sonrasında gözler Hürriyet’in Ankara Temsilcisi olan Hande Fırat ve eşine döndü VE “O gazeteci Hande Fırat mı?” soruları sorulmaya başlandı.

Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar otomotivden,enerjiye,dayanıklı tüketim malzemelerinden mobilyaya kadar uzanan geniş bir yelpazede faaliyet gösteren ÖZVARDARLI GROUP isimli büyük bir şirketin sahibi.//Haber Alternatif

20 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |