Ana Sayfa Gündem, Magazin, Maltepe, Politika, Türkiye 4 Şubat 2021

CHP BELEDİYESİNE GREV KARARI ASILIYOR

05 Şubat Cuma günü (yarın) saat 13.30 da Kadiköy belediyesinin kapısına grev kararının asılacağı duyuruldu

DİSK’e bağlı Genel-iş Sendikası Anadolu Yakası 1 Nolu Şube üyeleri Cuma günü (yarın)saat 13.30 da Kadıköy belediyesinin kapısına grev kararını asacağını bildirdi.

7 aydır belediyenin TİS masasında işçinin gerçekliğini görmezden gelmesi ve toplu iş görüşmelerini sürümcemeye sokma eğilimi içinde olması bir tarafa asgari ücretin altında kalan maaşlarından yakınan işçiler isyanda.

EMEKÇİLERE KARŞI 4 CHP BELEDİYESİ ORTAK HAREKET EDİYOR
İstanbul Anadolu yakasında 4 Chp belediyesinin toplu iş görüşmelerinde emekçilere karşı ortak hareket etmesine emekçilerin tepkisi artarak devam ediyor. Her fırsatta emekten, işçiden dem vuran CHP’nin Anadolu yakasında yer alan Kadıköy, Maltepe, Ataşehir ve Kartal CHP Belediyeleri belediye işçilerinin toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde işçilere karşı birleşerek ortak hareket ediyor.

Kadıköy belediyesine asılacak grev kararından sonra gelecek hafta içinde de CHP’nin Maltepe belediyesine grev kararının asılacağını aktaran belediye emekçileri yaşananlara tepkileri şöyle ifade etti:
”sosyal demokrasiden, emekten, haktan, hukuktan bahseden Chp işçilere karşı ortak cephe oluşturuyor, Bu tam bir komedidir, ikiyüzlülüğün daniskasıdır; işçilere karşı bu kadar hasmane ve düşmanca tavır takınılması kabul edile bilinir değil. Hükumetin asgari ücret zammını haklı olarak eleştiren ve az bulan CHP kendi belediyelerinde hükumetin asgari ücrete verdiği zammın da altında zam dayatıyor, dayattıkları yüzde 7 zammı başlarına çalsınlar” diyerek tepki gösterdi.

Geçen yıl Maltepe’de iş bırakma eyleminde İBB başkanı Ekrem İmamoğlu İBB’ye bağlı ‘Kıyı Temizlik Personelini’ Maltepe’ye göndererek grev kırıcılığı yaptığına değinen bir başka belediye emekçisi işçi:
”Bakalım Ekrem bey bu sefer ne yapacak, yine emekçilerin direnişini üretimden gelen direniş gücünü kırmak için yine Kıyı Temizlik Personellerini gönderecek mi. Bunlar kabul edile bilinir şeyler değil.” ifadelerine yer verdi.

Kadıköy Belediyesi önünde yapılacak olan açıklama ile birlikte belediyeye asılacak olan Grev kararına tüm emek dostlarının davet eden Genel-İş sendikası tarafından yapılan duyuruda 05 Şubat 2021 Cuma günü saat 13.30 da belediye önünde olunacağı bildirildi.
04 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

Tahliyelere ‘denetim’

Tahliyelere ‘denetim’Tema Tasarım |