Ana Sayfa Gündem, Politika 21 Şubat 2021

CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSTİFA EDİP AKP’YE KATILDI

CHP’den istifa edip AKP’ye geçti: Adımın hakkını vermek için geldim

CHP Tokat Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay, CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçti. Alpay, isminin hakkını vermek için AK Parti’ye geçtiğini söyledi.

CHP Tokat Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay partisinden istifa ederek, AK Parti’ye geçti. Alpay’ın rozeti AK Parti Tokat Gençlik Kolları kongresinde Sümeyye Bozkurt taktı. Rabia işareti yaparak basın mensuplarına poz veren Kubilay Tahsin Alpay, açıklamalarda bulundu.

İzmir Menemen’de canını feda eden Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının hakkını vermek için AK Parti’ye geçtiğini söyleyen Alpay, şöyle konuştu:
”Bunun tek ve yegane sebebi terör örgütü sevicilerine kucak açan Cumhuriyet Halk Partisi’nin artık bu ülkede yeterliliği göstermediğini farkına vardım. Ve bugün Sezgin Tanrıkulu’nun, Canan Kaftancıoğulları’nın, Pervin Buldan gibi isimlere yandaş oldukları gördüğümden dolayı 11 yıllık lise komisyon başkanlığından, İl Gençlik Kolları Başkanlığına ve Gençlik Kolları Kurultay Delegeliğine kadar gelmiş olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edip AK Parti’ye geçmemin esas sebebi ise 15 Temmuz’dan Türkiye Cumhuriyeti’nin, milli ve bekası için Sayın Cumhurbaşkanımızın başta FETÖ olmak üzere PKK ve PYD’ye karşı uygulamış olduğu, onların kökünü kazımasından dolayı ve ona bir arkadaş, yol arkadaşı olmak için bugün AK Parti’ye geçiyorum. Devletime ve milletimi seviyorum ve her zaman da onların yanında olacağım.” dedi.
21 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |