Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika 8 Şubat 2021

CHP MİLLETVEKİLİNE ESKİ DAMADINDAN RÜŞVET SUÇLAMASI

Özen, CİMER’e şikayet başvurusu yaptığını sosyal medya hesabından duyurdu

Şarkıcı Gökhan Özen hangi CHP’liyi rüşvetle suçladı. Ünlü popçu Gökhan Özen Facebook hesabından, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) eski kayınpederi CHP’li Mehmet Sevigen hakkında “rüşvet” iddiasıyla yaptığı şikayeti paylaştı.

Gökhan Özen 2010’da evlendiği eski bakan Mehmet Sevigen’in kızı Selen Sevigen ile 2016’da anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştı. Çift, ardından çocukları için defalarca karşı karşıya geldi! Gökhan Özen şimdi kendisinden şikayetçi olan ve uzaklaştırma kararı alınmasını talep eden eski eşi Selen Sevigen’in babasını “rüşvet” iddiasıyla şikayet etti.

Şarkıcı Gökhan Özen sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) eski kayınbabası CHP’li Mehmet Sevigen hakkında “rüşvet” iddiasıyla yaptığı şikayeti paylaştı. Düğününe Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Gökhan Özen 2016 yılında Selen Sevigen’den boşanmıştı.

Geçen Kasım ayında da Gökhan Özen’in eski eşi Selen Sevigen, öfkesini kontrol edemediğini ve çocuklar üzerinde psikolojik olarak olumsuzluk yaratacak tavırlar sergilediğini iddiasıyla eski eşinden şikâyetçi olmuştu. Gökhan Özen ise bu iddiaları reddederek, “Boşanma sözleşmemizde 1 saat önceden haber vererek her gün çocuklarımı görme hakkım olduğu yazılı ama şu an bu maddeyi yok sayarak beni hem çocuklarımdan mahrum ediyor” demişti.

CİMER ŞİKÂYETİNİ PAYLAŞTI
Özen bu sefer de CİMER’e yaptığı paylaşımı paylaştı. Gökhan Özen şikayetinde Mehmet Sevigen’in eşi üzerine kayıtlı otelin yapımı sırasında alınacak izinler için bazı bürokratlara milyonlarca lira rüşvet verdiği iddia etti. Özen’in şikayetinde, “hakkımda açılabilecek muhtemel davalarda eğer elimde bu konu veya geçmişle ilgili ses kaydı, video v.b. herhangi bir kanıt varsa bunları yargıdan saklamam, elbet sunarım” ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

İşte Gökhan Özen’in sosyal medyada paylaştığı o şikayet: Kamuoyu’nun Dikkatine; Sizlerle tüm Türk halkını ilgilendiren bir konu hakkında T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ makamına yazdığım dilekçeyi tüm şeffaflığıyla paylaşıyorum. Bu bilgileri bilmeye herkesin hakkı var. Allah’ta yukarıda, bunu kimse unutmasın. Kimseden korkum yok. Benim yüce Allah atında veremeyeceğim hiçbir hesabım da yok. Olanlar otursun, düşünsün.

Benim, senin, onun, hepimizin değerleri böyle böyle tek bir kişinin elinde toplanıyor. Ondan sonra da sosyal eşitsizlikler, sosyo-ekonomik sınıf farklılıkları tartışılıyor. Alın size bire bir yaşanmış durum; Bunları yazarken “herkes herkesin hakkında atıp tutar, kanıtın var mı? diye düşünen dostlara da en baştan söyleyeyim, kanıtlamak benim görevim değil ama hakkımda açılabilecek muhtemel davalarda eğer elimde bu konu veya geçmişle ilgili ses kaydı, video v.b. herhangi bir kanıt varsa bunları yargıdan saklamam, elbet sunarım; ama yoksa ben kişisel birebir duyup şahit olduğum olayı anlattım ki önce vatandaşlık görevim sonra Allah katında vazifem olarak. Bunu kanıtlamak kanunun, adli makamların, kolluk kuvvetlerinin yapacağı bir iştir.

Son olarak şunu söylemeliyim ki bu dilekçe asla bir siyasi partiyi, siyasi bir topluluğu veya politikacı/politikacıları kapsamıyor. Ben kişisel bazda olan, çok yakın ilişkimde yaşadığımı, duyduğumu milyonlarca insanın hakkı olan bir konuyu toplumla paylaştım. Bunun dışında hiç kimseye değil sözlerim.

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ MAKAMINA; TALEP KONUSU, AÇIKLAMALAR :
2010’da tanıştığım, kayınpederim olması sıfatı ile 2010/2016 arasında bir çok ortamda bir arada bulunduğum, kanun dışı olaylarla ilgili söylemlerine bizzat tanık olduğum CHP eski milletvekili, eski bakan Mehmet Sevigen isimli şahsın bana bizzat anlattığı bir “Rüşvet Verme/Alma” olayını kamu yararına kurumunuza bildirmek üzere bu dilekçeyi yazıyorum;

M. Sevigen isimli şahıs 13/08/2020 tarihinde (‪0532 … .. ..) no’lu hattından bana mesajla ulaşmış ve “Çatma Mescit Mahallesi, ‪Hayratçı Sk. No: 1-3 34430 Beyoglu/İstanbul” adresindeki, eşi ve ortağı Güllay Sevigen isimli şahısın üzerinde kayıtlı olan “Nova Plaza Pera” isimli oteli gezdirmek için beni davet etmiştir. Otelde (14/08/2020) bana,1533 yılında Mimar Sinan tarafından yapılan tarihi eserin içinde bulunduğu bu oteli,6MilyonTL ile izbe bir bina olarak alıp 450MilyonTL değerindeki 4.5 yıldızlı bir otele dönüştürdüğünü anlatmıştır.

Chp eski milletvekili ve eski bakan Mehmet Sevigen isimli şahısın 14/08/2020 tarihinde bana “Nova Plaza Pera” otelinde bizzat anlattığı bilgiler aşağıdadır; M. Sevigen isimli şahıs; Binayı 6 MilyonTL civarına, eşi Güllay Sevigen isimli şahısla ortak olarak, G. Sevigen adına satın aldığını, İçinde tarihi eser bulunan bu binayı otel’e dönüştürmek için gerekli izinleri almaya çalıştıkları sırada binada ikamet eden 50 aileyi binadan çıkartmanın 2 yul sürdüğünü, Bu 2 yılda tüm denemelere rağmen içinde tarihi eser bulunan bu binanın otele dönüştürülmesi için gerekli izinlerin Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’ndan çıkmadığını, 2017-2019 yılları arasında bu bina için tarihi eser restorasyon izinlerinin çıktığını ve otel inşaatın tamamlandığını, Türkiye’de rüşvetsiz bu işlerin yürümediğini ve bu otele gerekli izinlerin çıkartılması için 3 sene Kurul üyeleri ile temaslarda bulunduğunu, Böyle bir tarihi eseri barındıran bu binanın otel için yasal şartları taşımamasına rağmen, siyasi gücünü kullanmak sureti ile, restorasyon ve ticari işletme ruhsatının verilmesi için;

“Kültür Varlıkları Koruma Kurulu” üyelerinden 5 kişiye 20 Milyon TL yi rüşvet olarak bizzat dağıttığını ve bu sürecin 3 yıl sürdüğünü ama tamamlandığını Kurul üyelerinin dolar bazından ek rüşvet talep ettiğini ve kendisinin yaklaşık 1 Milyon dolar olan bu talebi de karşıladığını, Önceki yıllarda eşi ve ortağı Güllay Sevigen ve aile üyeleri ile beraber yürüttükleri villa kooperatif inşaatı için siyasi güçten doğan nüfusunu kullandığını bu suretle bu inşaatların tamamlandığını, Kendisinin tüm gayrimenkul ve mallarının eşi ve ortağı Güllay Sevigen üzerinde kayıtlı olduğunu, bizzat söylemiştir.

SONUÇ VE TALEP :
İçerisinde tüm Türk Halkına ait tarihi eser “Asma Mescit Hamamı’nın bulunduğu ve şu an Güllay Sevigen isimli şahıs üzerinde kayıtlı bulunan, Çatma Mescit Mahallesi, ‪Hayratçı Sk. No: 1-3 34430 Beyoglu/İstanbul adresindeki bu binanın inşaatı ve restorasyonu için Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından verilen raporun, ve diğer inşaat izinlerinin içeriklerinin, binanın durumu ile uyuşup uyuşmadığının araştırılmasını tüm Türk Halkı ve kamu oyu yararına saygılarımla arz ve talep ediyorum. Ahmet Gökhan Özen
08 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

 

Google NewsTema Tasarım |