Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Politika 1 Şubat 2021

CHP TEL TEL DÖKÜLÜYOR SANCAKTEPE’DE KARIŞTI

CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın’a protesto şoku!

CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın’a protesto şoku!
CHP Sancaktepe İlçe Binası önünde toplanan partililer, görevden alınan mahalle temsilcilerinin haksızlığa uğradığı gerekçesiyle protesto eyleminde bulundu. İlçe Başkanı Muharrem Aydın’ın keyfi uygulamaları protesto edildi.

flashaberin aktardığına göre; Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın’a tepkiler devam ediyor. Pasif tutumu, sahada olmayışının yanı sıra aldığı keyfi kararlar bardağı taşırmış durumda. Son olarak İlçe Binası önünde toplanan partililer, görevden alınan mahalle temsilcilerinin haksızlığa uğradığı gerekçesiyle protesto eyleminde bulundu.

Konu ilgili açıklama yapan Sancaktepe İlçe Delegesi Mevlana Mahallesi Birim Başkanı Ergün Öner, İlçe Yönetiminin yaptığı bu tutuma; “İlçe yönetimi tarafından Mevlana Mahallesi Birim Başkanlığı görevime, öncesinde hiç bir açıklama ve görüşme yapılmadan son verilmiştir” diyerek tepki gösterdi.

Öner, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
Sancaktepe Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığı almış olduğu bu yanlış karardan bir an önce dönmez ise önce il başkanlığı, genel merkeze kadar gidilecektir. Sizi İl başkan yardımcısı da kurtaramaz. Şimdi 19 mahallede Anti propagandaya başlayalım mı? En kısa süreçte parti içi demokrasi işleyeceğine inanmak mahalle komite başkanlık görevini layıkıyla yerine getiren başkanlarımıza görevi iade etmenizi talep ediyoruz. Öz eleştiri bekliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi terbiyesi ve kimliği bizlere her şeyden önce doğru, dürüst ve ahlaklı kişiliğe sahip bireyler olmayı öğretti’’ dedi.
01 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |