Ana Sayfa Gündem 30 Temmuz 2021

CHP’de büyük skandal! Erzincan’da gazetecilere zarf içinde 500 TL verdi

Erzincan’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Binasında düzenlenen ve İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katıldığı basın…

Erzincan’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Binasında düzenlenen ve İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katıldığı basın toplantısı sonrasında gazetecilere  çanta içerisindeki zarfta 500 TL verilmesi büyük tepki topladı.

Erzincanmedya.com’da yer alan habere göre, Erzincan’da CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya katılan İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta uyguladığı Saha Çözüm Hareketi’nin başarısından bahsederek, “Saha Çözüm Hareketi, tüm partilere ve tüm Türkiye’ye model olacak” dedi.

“ZARF İÇİNDE 500 TL”

Rıza Akpolat’ın basın toplantısı sonrası ise gazetecilere bir çanta hediye edildi. Parti binasından ayrılan gazeteciler, çantayı açtıklarında içerisinde maske, dezenfektan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajının yazılı olduğu bir not ve zarf içerisine konulmuş 500 TL buldu. Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (EGC) Muzaffer Koşan, “Maske ve dezenfektan bulunan çanta içerisindeki zarfta bulunan 500 TL’yi toplantıya katılan 7 gazeteci meslektaşım da fark ettikleri anda geri götürüp iade etmiştir” dedi.

GAZETECİLERDEN BÜYÜK TEPKİ

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Koşan duruma tepki göstererek, “Ben ve diğer bir meslektaşım parti binasından çıkmadan önce zarf içerisindeki parayı fark ederek hemen orada geri iade ettik. Diğer meslektaşlarımızda ofislerinde gidip çantayı kontrol ettiklerinde parayı fark edince onlarda götürüp geri iade ettiler. Can Erzincan’ımızda basın meslek ahlak ilkelerine bağlı olan ve kamu yararını her şeyin üstünde tutan meslektaşlarımız duruma gereken tepkiyi koymuşlardır” dedi.

Erzincan Doğu Gazetesinden Mücahit Özdemir’de, “Gazetecilik mesleğinin yüzkarası olarak gözükmek istemiyoruz. 7 gazeteciden 7’si de çantaların içerisinde para olduğunu gördükten sonra paraların tümünü iade etti.” ifadelerine yer verdi.

//GünBoyu Gazetesi
30 Temmuz 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google NewsTema Tasarım |