Ana Sayfa Gündem, Politika 10 Şubat 2021

CHP’DE İNCE ENDİŞESİ FIRTINAYA DÖNDÜ TİRE’DE 329 İSTİFA

Hepsi Memleket Hareketine Katıldı

CHP Tire’de deprem! 329 kişi istifa etti
İzmir’in Tire ilçesinde Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ni destekleyen 329 kişi, CHP üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

İstifa eden grup, Yeni Mahalle’de bir araya geldi.
Grup adına basın açıklaması yapan İlhan Ersöz, CHP yöneticilerinin “halkın derdine derman olamadığını” savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin, parti tabanının duyduğu sıkıntıları dahi göremediğini ileri süren Ersöz, şunları kaydetti:

“Alternatif çözüm üretemeyen bir muhalefet, Türkiye’nin kaderi olamaz. Türkiye sahipsiz değildir. Bizler burada yollarımızı ayırıyoruz. Tire CHP üyeleri Memleket Hareketi öncüleri olarak bizler, çok sevdiğimiz, yıllarca emek verdiğimiz partimizden üzülerek ayrılıyoruz. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda ve bu konuda hiç ödün vermeksizin ülkemizin refahı, daha aydınlık yarınlar için milletimizle beraber Memleket Hareketi’nde toplanıyoruz.”
Ersöz, istifa edenlerin sayısının 329 olduğunu, bunun daha da artacağına inandığını sözlerine ekledi.

ÖĞLEN SAATLERİNDE İKİ ESKİ MİLLETVEKİL DE İSTİFA ETMİŞTİ

CHP’de, 26’ncı dönem Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve 22’nci dönem İzmir Milletvekili Hakkı Akalın partiden istifa etti.

CHP’de milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel’in istifasının ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce’nin CHP’den istifasını açıklamasının ardından bu kez eski milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın’da e-Devlet üzerinden istifa etti. İki ismin İnce’nin kuracağı partiye geçeceği öğrenildi.


10 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |