Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika 2 Mart 2021

CHP’DE YİNE KASET KUMPASI

Chp’den İstifa Eden milletvekiline Şantaj Gözaltı Sayısı 10 Oldu

Teoman Sancar’a şantaj olayında gözaltı sayısı 10’a yükseldi
CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar’a şantaj olayında gözaltı sayısı 10’a yükseldi

Türkiye’nin gündemine CHP’den sürpriz istifasıyla giren, Twitter’da TT (trend topic) olan Denizli Milletvekili Teoman Sancar, ilk yaptığı açıklamada “Bir komplo ile karşı karşıya olduğunu’ belirtmişti. Denizli Emniyeti de, vekile şantaj yapan şebeke ile ilgili operasyon için düğmeye basmıştı.
Denizli merkezli operasyon kapsamında gözaltı sayısı 10’a yükseldi.

Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın CHP’den istifasının istifasıyla sonuçlanan yeni kaset skandalıyla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran Sancar’ı şantajla tehdit eden belediye çalışanı Fatih S. ile ona yardım eden Sevgi K. gözaltına alındı.

KASETİN KILIÇDAROĞU TARAFINDAN İZLENDİĞİ İLERİ SÜRÜLDÜ
Milletvekili Teoman Sancar’ın CHP’den istifasının ardından ‘Muharrem İnce’nin partisine katılacak’ söylentileri başlamıştı. Öte yandan, Milletvekili Sancar’ın uygunsuz görüntülerinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na gittiği ve Kılıçdaroğlu’nun görüntüleri izledikten sonra ‘İstifa etsin’ talimatı verildiği ileri sürülmüştü.

Denizli’de bir evde kayda alındığı tespit edilen 4 dakikalık uygunsuz görüntülerin ilk önce Teoman Sancar’a gönderilerek karşılığında 1 milyon dolar istendiği, ancak Sancar para vermeyi reddedince görüntülerin CHP Genel Merkezine ulaştırıldığı öne sürüldü. Sancar’ın, yaklaşık 3 ay önce bir arkadaşıyla birlikte söz konusu adrese gittiği, burada oğlunun arkadaşıyla olan uygunsuz görüntülerinin iki kişi tarafından kaydedildiği ileri sürüldü.

İLK DENİZLİ BELEDİYESİ ÇALIŞANI GÖZ ALTINA ALINDI
Vekil Sancar’ın Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi olmasının ardından KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda şantaj suçuna karıştıkları iddia edilen belediye çalışanı Fatih S. ile ona yardım eden Sevgi K. gözaltına alındı. Sancar’ın gözaltına alınan bu 2 kişiden birini sosyal medya hesaplarından takip etmesi ise dikkat çekti.

SANCAR: ‘İSTANBUL ATAŞEHİR, BODRUM VE KUŞADASI İMAR VURGUNUNA ENGEL OLDUĞUM İÇİN HEDEF ALDILAR’
Vekil Sancar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul – Ataşehir, Bodrum ve Kuşadası’nda imar değişiklikleriyle vurgun yapmak isteyenlere engel olduğum için bana baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım. Her türlü iftiraya cevap vereceğim. Bir linç girişimiyle karşı karşıyayım ve bel altından vurup hedef gösteriyorlar, iftira atıyorlar. Bu ahlaksızca bir şey. Her türlü iftiraya ayrı ayrı cevap vereceğim. Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim” demişti.

BAYKAL DA KASET KUMPASI İLE GİTMİŞTİ
CHP lideri Baykal’a ait bazı görüntüler 6 Mayıs 2010’da internet siteleri üzerinden yayımlandı. Baykal 4 gün sonra istifa etmek zorunda kalmıştı. Koltuğuna Chp’nin şimdi ki genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oturmuştu.
02 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Sancar 28 Şubat’ta İstifa Etmişti:

CHP’DEN BİR MİLLETVEKİLİ DAHA İSTİFA ETTİ

Google NewsTema Tasarım |