Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Politika 16 Şubat 2021

CHP’Lİ BELEDİYEDEN GREVE ÇIKAN İŞÇİLERE KARALAMA KAMPANYASI

Belediye emekçileri belediyenin karalama kampanyasına tepkili

Aylardır organize bir şekilde belediye işçilerinin Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini tıkayan Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz günlerde grev kararı almış, belediye kapısına asmıştı. 16 Şubata kadar sorun çözülmezse grev kararının uygulanacağını kamuoyuna duyurmuştu.

16 Şubat gece yarısı itibarı ile sorun çözülmeyince Genel İş sendikasında örgütlü belediye emekçileri grev önlüklerini giyerek grevi başlattı.

Grevin başlaması ile birlikte Kadıköy Chp belediyesi sosyal medyalar üzerinden karalama kampanyası başlatması dikkat çekti. Yapılan karalamaya karşı bir belediye emekçisi yapılan karalamaya şu sözlerle tepki gösterdi:
”Kadıköy belediyesi greve çıkan işçileri halka yalanlarıyla şikayet ediyor %38 zamdan bahsediyor ama gerçekten sın teklifleri %9’dur sayın Şerdil Dara Odabaşı bu ülkede %38 hayır diyecek hiçbir sendika yoktur çıkın gerçekleri anlatın halkta bilsin gerçekleri” ifadelerine yer verdi.

Kadıköy Belediyesi sosyal medyalarda yayınladığı açıklamada
”Teklifimiz merkezi hükumetin işçiye verdiği AGİ dahil 2 bin 825 lira 90 kuruluk asgari ücretin üzerindedir. İşçilerimizin eline geçecek toplam net gelir, ikramiyeler hariç en düşük 4 bin 972 liralık teklifimiz sendika temsilcileri tarafından kabul edilmemiştir. En düşük ücretliye yüzde 38 zam teklif ettikleri” iddiasında bulundu.

Belediye emekçilerinin ve Genel-İş sendikasının bu karalamaya karşı Chp’li belediye başkanına ”sayın Şerdil Dara Odabaşı bu ülkede %38 hayır diyecek hiçbir sendika yoktur” ifadeleri ile tepki gösterdi.

An itibarı ile grev çadırlarında hak mücadelesini başlatan Kadıköy Belediye emekçileri; ”Kadıköy Belediyesinde TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıktık, sınıf bilinci ile birleşe birleşe kazanacağız” dedi.
16 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Sendika Tarafından Yapılan Açıklama Metni Şöyle:

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |