Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Özel Haber, Türkiye 1 Temmuz 2021

CHP’li Maltepe Belediyesi Delilleri Karartıyor

İstanbul Maltepe ilçemizde yanlışa, yalana, entrikaya, talana göz yummayan korkusuz ve dik duruşu ile hiç bir guruba…

İstanbul Maltepe ilçemizde yanlışa, yalana, entrikaya, talana göz yummayan korkusuz ve dik duruşu ile hiç bir guruba imtiyaz tanımayan ilkeli haber çizgisinden şaşmadan önceliği ilçemizin ve Maltepelilerin hakkını hukukunu çıkarını ve menfaatini gözeten yerel gazetemize karşı Chp’li Ali Kılıç belediyesinin tertipleyip tezgahladığı kumpas davasının ikinci duruşması 1 Temmuz’da (bu gün) Anadolu Adliyesinde görüldü.

23 Şubat’ta ki ilk duruşmada eksik olan delillerin tamamlanması mahkeme tarafından istenmişti. Bir  numaralı delil kamera kayıt görüntüleri idi.
Maltepe Belediyesi ilk duruşmada mazeretsiz göndermediği kamera kayıt görüntüleri için bu kez bir yazı ile kayıtlar saklanmıyor açıklaması yapmış.

 

belge 1

Madem ki böyle bir gerekçeniz var, neden ilk mahkemeye bu açıklama yazısını göndermediniz? Maltepe Belediyesinin bize dava açmasının akabinde ilgili savcılığa  ıslak imzalı dilekçe ile telefon görüşmeleri dökümlerini ve güvenlik kamerası kayıtlarının dosyamıza eklenmesini istemiştik.
Aradan bir yıl geçmesine rağmen 23.02.2021 tarihide ki duruşmada dosyamıza eklenmediğini gördük. Akabinde savunmamızda dile getirdik ve hakim ilgili makamlardan kayıtların dava dosyasına eklenmesini talep ederek  duruşmayı 01 Temmuza ertelemişti. Bu gün duruşmada ise delillerin tamamının gelmediğini ve talebini yineleyerek  30 Kasım tarihine erteledi.

belge 2

 

Cumhurbaşkanlığı iletişim dairesi basın kartı örneğini gönderdi dosyaya kondu.
Maltepe Belediyesi, gazetemizin personel tanıtım kartını basın kartı olarak ibraz ettiğimiz gerekçesi ile bizi sahtecilikle suçlamıştı.
Adalet Bakanlığı görevlisi Bilirkişi de bizim görevli kartımızın basın kartı ile birebir aynı olduğunu söyleyerek  rapor tutup bu suça ortak olmuştur.

belge 3
Basın kartı Örneği Cumhurbaşkanlığı İletişim dairesi tarafından gönderildi

 

belge 4

Maltepe belediyesine ibraz edilen gazetemizin personel tanıtım kartı

 

Ne Olmuştu

Belediyenin Şubat ayı ikinci toplantısı için meclis toplantısına girmek için belediyeye intikal eden Gazetemizin görevlisi belediye girişinde özel güvenliğin kendi ifadesi ile ”TALİMAT VAR SİZİ ALAMAYIZ” diyerek zor kullanarak engellemesi ile başlayan ve daha sonra işledikleri suçun ANAYASAL bir suç olduğunu fark etmeleri ile gazetemizin görevli kartı üzerinden bir kısım İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA bağlı kamu görevlilerini de iştirak ettirerek tertipledikleri kumpasa dahil ederek ”SAHTE BASIN KARTI” iddiası ile işledikleri ANAYASAL SUÇU örtbas etme çabası ile şikayette bulunmuş ve sonuç itibarı ile gündeme gelen bu komedi dava ile karşı karşıya kalmış olmaktayız.

 

Belediyede çalışan ve ekmeği belediye başkanının iki dudağı arasında bulunan 3 özel güvenlik personelinin de yalan ifade verdirilerek tanzim edilen suçlamaya soruşturma aşamasında bu kez başka bir kamu kuruluşu ADALET BAKANLIĞININ bir kısım görevlilerin sahte, yalan ve uydurma tutanak ve raporları ile akıl dışı suçlama davaya dönüşmüş ve yargılama başlamıştır.

01 Temmuz 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

CHP BELEDİYESİNDEN GAZETEMİZE KUMPAS!

 

MALTEPE BELEDİYESİNİN KUMPASI ÇÖKÜYOR

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |