Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Politika 14 Şubat 2021

CHP’LİLERDEN BELEDİYE BAŞKANINA İNTİHAR EDEN TUGAY ADAK TEPKİSİ

Chp’li Belediye Başkanının Topbaş Mesajına Partililer Tepki Gösterdi

Eski İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Topbaş için bir çok kişi ve siyasi parti yöneticileri taziye mesajı yayınladı.

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI MESAİ ARKADAŞI İÇİN MESAJ YAYINLADI
Bu mesajlardan biri de İstanbul Maltepe CHP’li belediyeye ait; belediye başkanı Ali Kılıç yayınladığı mesajda ”Beraber mesai harcamış olmaktan mutluluk duyduğum, Maltepe’deki özellikle imar sorununun çözümünde iyi niyetli çabalarını asla esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Mekanı cennet olsun.” ifadelerine yer veren Chp’li başkanın mesajına bir çok Maltepeli Chp’liler tepki göstermekte gecikmedi.

PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİNİ GÖRMEZDEN GELDİ TEPKİSİ
Bir kaç gün önce İzmit Kartepe CHP’li belediye meclis üyesi Tugay Adak’ın ekonomik sıkıntılar sonucu intihar etmesine Maltepe Chp belediyesi ve başkanı Ali Kılıç’ın görmezden gelmiş olmasına vurgu yapan Maltepeli Chp’liler;
”Kendi partisinin bir genci üstelik partisi için gözlerini kaybetmiş genç bir insanı görmezden gelen Maltepe CHP belediyesi Kadir Topbaş için ışık hızında mesaj yayınlıyor; onca Chp’linin partiyi niye terk ettiği şimdi çok daha iyi anlaşılıyor” şeklinde tepkilerini gösterdiler.

Bazı Chp’lilerin Belediye başkanı Ali Kılıç’ın paylaşımına gösterdikleri tepkiler şu şekilde:

– Ali bey, insanlar caresizlikten canina kiyiyor- bu sahis soydu süpürdü, HAK yedi. Ne cenneti ??
– Size oy verdiğim için çok pişmanım Ali Kılıç @herkesicinCHP @kilicdarogluk @CHP_istanbulil
– Hz. Peygamberimizin “Beytül maldan yani devlet malından yiyenlerin, aşıranların cenaze namazını kılmadığı bilinmektedir.
– İlçemizin kadir abisi namı değer kado abisi mefaat etmiş iki gündür bir meclis üyesi olan partili genç bir yoldaşımız işsizlikten intihar ederken sesini çıkarmayanlardan beklenen hareketler.
– partili başkanlar kendine emek veren kişilerin vefatına duyarsız kalanları kınıyorum.zorda kalan emekçi kardeşime rahmetler dilerim.
– Chp tabanına sahip çıkmıyor deyince birileri homurdanıyor ben gene diyorum chp kendi tabanına sahip çıkmıyor homurdanan homurdansın bir gence iş veremezlermiydi chp belediyeleri akp ve mhp lilere iş verirler ama hemde en güzel yerlerde bizdende göstermelik adam alırlar onlarda ya çöpte çalışır ya kaldırım döşer ayıptır ayıp ve bu ayiba hepiniz ortaksınız sevgili chp yetkilileri yöneticileri.
– Allah rahmet etsin, keşke belediye başkanı 28 yaşında ki Tugay için de bu kadar duyarlı olsaydı.
– Partisinin gencecik evladını görmezden duymazdan gelenlerin kime mesaj yazdığının önemi yok, herkes kendi yolunda yürüyor işte.
– normal bir şey değil bu, Tugay’ımız için bir tek kelime etmeyen chp belediye Topbaş için en önde koşuyor, yazık.

KILIÇ İNTİHAR EDEN CHP’Lİ GENCİ GÖRMEMİŞ!
Chp’li Maltepe belediyesinin ve belediye başkanı Ali Kılıç’ın sosyal medya hesaplarında Tugay Adak için her hangi bir paylaşımın yapılmadığı belirlendi.

ADAK’IN BORÇLARINI ARKADAŞLARI KAPATTI
Kocaeli Kartepe’de üyesi olduğu CHP’nin bayrağını asarken düşen bir gözünü kaybeden diğerinde de yüzde 30 görme kaybı ile engelli kalan, sonrasında kendisine verilen sözler tutulmayınca içine düştüğü ekonomik krizden, borçlardan bunalıma girip intihar eden Tugay Adak ölümünden sonra da partisinden bir vefa görmedi. Adak’a gösterilmesi gereken vefayı, partisi değil arkadaşları gösterdi. Başta Tugay’ı borcu nedeniyle çok sıkıştırdığı ileri sürülen Derinceli bir esnaf olmak üzere bütün borçların ödendiği öğrenildi..
14 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

 

Ne Olmuştu?

KARTEPE’DE VİCDAN AYAĞA KALKTI İSTİFALAR ART ARDA

CHP’DE ŞOK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İNTİHAR ETTİ

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |