Ana Sayfa Gündem, Politika 20 Ocak 2021

CHP’NİN EKOBÜS MASALI

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; pireler berber, develer tellal iken, ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken; Chp’nin bir EKOBÜS’ü varmış!

İlk haber kaydı 16 Mayıs 2019 da Türkiye kamuoyunun gündemine düşen CHP genel merkezinin övünç projesi ‘EKOBÜS’ aradan geçen 1.5 yılda (20 ay) gören olmadı.

ÖZGÜR İFADE/İSTANBUL, Daha sonraki zaman dilimi içinde; Aralık 2019’de, Kasım 2020’de ve son olarak bu gün Ocak 2021’de OKÜBÜS yollarda demogojisi ile kendi çalıp kendi oynamaya devam ediyor.

İşte Chp’nin 1.5 yıldır yollarda diye servis ettği hayali projesinin süreçleri.

TARİH 16 MAYIS 2019:
CHP’nin ekonomi kurmayları sahaya iniyor: Halka anlatmamız gerekiyor.
BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre; Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Lale Karabıyık, Aykut Erdoğdu, Veli Ağbaba, Orhan Sarıbal, Fethi Açıkel ve Bülent Kuşoğlu ile milletvekilleri Akif Hamzaçebi, İlhan Kesici, Abdüllatif Şener ile Çetin Osman Budak’tan oluşan heyet, İstanbul’da “ekonomik krizden en çok etkilenen” gruplarla bir araya gelecek.

TARİH 10 ARALIK 2019:
CHP EKOBÜS’le yola çıkacak.
sputniknews de yer alan habere göre; CHP, iş dünyası ve işçilerle bir araya gelerek ekonomik gelişmeleri değerlendirmek ve çözüm önerilerini anlatmak için EKOBÜS’le yola çıkacak. Bütçe görüşmelerinden sonra genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri il il gezerek seçmene ‘CHP iktidarında ekonominin nasıl düze çıkarılacağını’ anlatacak. CHP Ekonomi Masasında; ‘CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Lale Karabıyık, Aykut Erdoğdu, Veli Ağbaba, Orhan Sarıbal, Fethi Açıkel, Bülent Kuşoğlu ile milletvekilleri Akif Hamzaçebi, İlhan Kesici, Abdullatif Şener ve Çetin Osman Budak yer alıyor.

TARİH 10 KASIM 2020:
CHP’nin ‘ekonomi otobüsü’ Türkiye’yi gezecek
Dünya gazetesinin haberine göre; CHP Ekonomi Masası üyeleri, sanayici, esnaf ve çiftçinin sorunlarını dinlemek üzere Türkiye gezisine çıkacak. CHP Ekonomi Masası’nda, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin yanı sıra genel başkan yardımcıları Lale Karabıyık, Bülent Kuşoğlu, Ahmet Akın, Fethi Açıkel ve Veli Ağbaba, İstanbul Milletvekilleri Akif Hamzaçebi, İlhan Kesici, Aykut Erdoğdu, Gökhan Zeybek, Özgür Karabat, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İzmir Milletvekili Bedri Serter, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve eski İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil’den oluşuyor.

TARİH 20 OCAK 2021:
Ekobüs Ali Altay’ın sesi ile yollarda.
Gelecek Gündem de yer alan habere göre; CHP, iş dünyası ve emekçilerle bir araya gelerek ekonomik gelişmeleri değerlendirmek ve çözüm önerilerini anlatmak için EKOBÜS’le yola çıkacak. Bütçe görüşmelerinden sonra genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri il il gezerek seçmene “CHP iktidarında ekonominin nasıl düze çıkarılacağını” anlatacak

CHP, ekonomide yaşanan kötü gidişatın nedenlerini araştırmak, iflas ya da konkordato ilan eden firmaların durumunu yakından takip etmek ve “yoksulluk” içerisinde yaşayan yurttaşlarla bir araya gelerek sorunlarını tespit etmek amacıyla “EKOBÜS” ile ülkeyi gezecek.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Lale Karabıyık, Aykut Erdoğdu, Veli Ağbaba, Orhan Sarıbal, Fethi Açıkel, Bülent Kuşoğlu ile milletvekilleri Akif Hamzaçebi, İlhan Kesici, Abdüllatif Şener ve Çetin Osman Budak’tan oluşuşuyor. Her bölgenin kendisine özgü sorunlarının olduğunu ve sahaya inmeden bu sorunların tespitinin mümkün olmadığını ifade eden Karabıyık, “Sanayi, ticaret, tarım gibi çok sayıda alanda derin ekonomik problemler yaşanıyor. Biz bu problemlere yerinde şahit olmak istiyoruz. CHP’nin çözüm önerilerini anlatmak, yurttaşlarımızın umutlarını diriltmek istiyoruz. Ekonomi Masası, bu kapsamda kuracağı temaslar için EKOBÜS’ü ortaya çıkardı” diye konuştu.

CHP genel merkezinin EKOBÜS’ünü merakla bekleyen Chp seçmenlerinin hediyemiz fotoğrafla yetinmeye devam edecekleri görünüyor; sonuçta 10 yıldır beklemeye alışan Chp tabanı bir kaç 10 yıl daha bekler kanısındayız..

VATANDAŞIN NE DEDİĞİ İSE ASLINDA UMURLARINDA DEĞİL
İşte Bazı Görüşler:
* 18 yıldır ne yapıyorsunuz desek yüzünüz kızarmaz.
* Sayın Öztrak, Gezilerde harcadığınız paraları esnafa, çifçilere verseniz daha isabetli olur. Kişisel fikrim: faaliyet tamam fakat hiç faydası yok.
* bu otobüs işi tam bir rezalet.
* Buradan ülkeye somut bir şey çıkmaz…En fazla sizler bir kaç günlük hava değişimi yaşar,yiyip içip döner gelirsiniz…
* Nasıl bir çözüm yoluki 97 senedir Bi türlü bulunamadı.
* şu otobüse harcadiginiz mazot parasini halka verseniz daha hayirli bir is yaparsiniz.
* aaa bu gasteci ahmet hakanın bahsettiği otobüs mü..maaarem abiden mülhem..nasıl parlak bir fikirse hemen aparmışınız..bak gider tarafsız bölgeye karşılıklı akrostiş yaparlar valla..!
* TAKLİTLER ASLINI YASATIR MUHAREM İNCE BEYİ TAKLİT ETMEYE DEVAM EDİN YİNEDE BASARAMIYACAKSINIZ 10 SENEDİR BASARI YOK DAHA ÖNCEDE DENİZ BAYKAL
* Siz hiçbir halt yapamazsınız.Hala anlamadınız yada biliyorsunuz keyfiniz yerinde halak sizi ve basinizdakini iyi biliyor.
* Ekonomi otobüsünden kaçmışlar, tekne gezisi ve ayran balık sefası yapanlar balıklara ülkenin ekonomisini anlatıyor. Halk umurlarında değil.
20 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |