Ana Sayfa Gündem 15 Ocak 2021

ÇOCUK İSTİSMARCISI ÜNİVERSİTEYE BAŞKAN OLMUŞ!

Çocuk istismarcısının kaydının ABD’nin Texas TxDPS Suç Kayıtları Hizmeti Genel Web Sitesi kayıtlarında yer aldığı ortaya çıktı

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölüm başkanı Doç. Dr. Abdüssamed K.’nin ABD’nin Teksas eyaletinde “çocuğa istismar” suçundan tutuklandığı ortaya çıktı.

Bianet’ten Evrim Kepenek’in aktardığına göre; ABD’de 31 Mart 2015’te yayımlanan haberlere göre K., internette chat yaparken bir çocukla tanıştı ve cinsel içerikli konuşmalar yaptı.

Cinsel birliktelik amacıyla çocuğun evine giden K., orada çocukla değil, bir polisle karşılaştı. Çünkü, aslında K.’nin konuştuğu kişi küçük yaştaki çocuklarla tanışıp cinsel ilişkiye girenleri yakalamak için çalışan gizli bir polisti.

Bu gizli operasyona İç Güvenlik Soruşturmaları, Çocuklara Yönelik İnternet Suçları Görev Gücü, Houston Polis Departmanı, Harris County Şerif Ofisi, Harris County PCT 4 Polis Teşkilatı Ofisi ve Harris County DA Müfettişlerinin katıldığı aktarıldı.

Çocuğa cinsel istismar suçundan hakkında işlem yapılan Doç. Dr. Abdüssamed K’nın publicsite.dps.texas.gov internet sitesi üzerinde TxDPS Suç Kayıtları Hizmeti Genel Web Sitesi kayıtlarında yer alan kaydı.

Başka bir sitede de, bir süre cezaevinden kaldıktan sonra tahliye olan K.’nin ABD’deki ruhsatının iptal edildiği bilgisi yer alıyor. Bunun üzerine Türkiye’ye dönen akademisyen K., Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne bağlı psikoloji bölümüne başkan olarak getiriliyor.

TÜRKİYE’DE İSMİNİN KISALTILMIŞ HALİNİ KULLANIYOR
Adını açıklamak istemeyen bir psikolog, “Bizler, bu adamların altüst ettiği hayatların kendilerini onarmasına yardım etmekten yorulduk. Bu adam nasıl anabilim dalı başkanı olur?” diye soruyor.

Marmara Üniversitesi’nin web sayfasında Abdüssamed K.’nin adının Samed K. olarak geçtiği görülüyor. Abdüssamed K.’nin geçmişindeki “cinsel istismar” suçunu örtmek için ismini kısaltarak kullandığı ve tanınmamak için de saçlarını uzattığı tahmin ediliyor.

Tüm iddiaları sormak üzere web sayfasında yer alan sabit hat arandığında ise telefona yanıt verilmedi.
15 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |