Ana Sayfa Gündem 31 Ağustos 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordusu işgal edilemeyen bir ülkenin toprakları işgal edilemez

Tuzla’da bulunan Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nda gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Milli …

Tuzla’da bulunan Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nda gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu katıldı.

Deniz Harp Okulu’ndan 295, Hava Harp Okulu’ndan ise 249 teğmen mezun oldu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, “Milli Savunma Üniversitemizin yeni yapısı ve kadrosuyla faaliyete geçmesi ile mezun olan teğmenlerimizle TSK artık daha güçlüdür, daha kabiliyetlidir, daha özgüvenlidir. Teğmenlerimize görev yerlerinde başarılar diliyorum. Her alanda reformları kararlılıkla sürdürerek, savunma sanayimizin yelpazesi ve derinliğini artırıp, ordumuzu daha da güçlendireceğiz” dedi.

“ORDUSU İŞGAL EDİLEMEYEN BİR ÜLKENİN TOPRAKLARI İŞGAL EDİLEMEZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu mübarek orduyu yozlaştırmak, içten içe çürütmek için çok oyunlar sergilendi” diyerek şunları kaydetti:

* Ordusu işgal edilemeyen bir ülkenin toprakları işgal edilemez. Bizim karasıyla, deniziyle, havasıyla yüreği Allah, vatan ve millet sevgisi ile dolu bir ordumuz var.

* Bu ordu içten içe çürütülmek için çok uğraşıldı, çok oyunlar sergilendi. Sınırlarımızda, semalarımızda sizlerin sesi, nefesi hakim olduğu sürece bu millete yan gözle bakmak kimsenin haddine değildir.

Erdoğan, şöyle konuştu:

* Her milletin tarih sahnesinde öne çıkartan bir özelliği vardır. Bizim milletimiz de her dönemde teşkilatçılığı ve askeri kabiliyetleriyle öne çıkmıştır.

* Doğu ve batı medeniyetleri ile kurduğumuz temaslar sayesinde sürekli kendimizi geliştirdik. Asırlar boyunca hakkaniyetle, vicdanla, ahlakla yönettiğimiz topraklarda hep huzur hakim oldu.

* Milli mücadelemizi zafer ile neticelendirip, Cumhuriyeti kurduğumuzda uzun bir süre kendi meselelerimizle uğraşmak zorunda kaldık, belki bilerek bıraktırıldık.

* Ülkemiz demokraside ve kalkınmada yeniden güçlenmeye başladığında tüm mazlum ve mağdurların umudu haline geldi. DHA

Sözcü

31  Ağustos 2021     ®️   |   İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google NewsTema Tasarım |