Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika 7 Şubat 2021

DEUTSCHE BANK ZİRAAT’IN 14 MİLYON EURO’SUNU BLOKE ETTİ İDDİASI

Chp’lilerde Büyük Panik!

Sosyal medyada gündeme getirilen bir belgede Alman Deutsche Bankın, Ziraat Bankasının 14 milyon EURO parasını bloke ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Söz konusu belgede MRT Finance Lehdar ve Millview Corp isimli iki firma arasında bir ticaret, alım satım yada hizmet alınıp verildiği anlaşılıyor.

MRT FİNANCE LEHDAR
MRT Finance ile Millview Corp isimli iki firma arasında bir ticaret ilişkisi yaşanıyor.
MRT Finance Lehdar, satıcı yani verdiği ürün/hizmet her ne ise karşılığı parayı alacak olan firma. Bu firmanın bankasının Ziraat Bankası olduğu anlaşılıyor.

MİLLVİEW CROP
Millview Corp ise alıcı.; yani ürün/hizmeti alan firma dolayısıyla parayı veren kuruluş olarak yer alıyor. Millview Corp’un çalıştığı bankası Alman Deutsche Bank.

Servis edilen belgeye göre; MRT Finance yaptığı ticaret karşılığında banka garantisi istemiş Millview Corp’dan. Millview Deutshce Bank’tan almış garantiyi, halk dilnde bilinen adıyla teminat mektubu.

Deutshce Bank verdiği teminat mektubunda diyor ki;
”Firma benim müşterimdir. Millview benle kredili çalışmaktadır. limitleri falan vardır iyi müşterimdir. sizden aldıkları ürün/hizmet karşılıgı parayı ödemezlerse ben onların yerine öderim, gider senin Ziraat Bankası hesabına yatırırım. sen zararlı çıkmazsın, ben Millview ile muhatap olurum. Ben her türlü garantiyi veriyorum.” demiş.

MRT finance’in sunduğu hizmet her ne ise karşılığında parasını alması lazım ama emin olmak için Deutshce Bank’tan blocked funds letter yani bloke para mektubu istemiş.

Deutsche Bank ta diyor ki ” bizim Millview de bu para var. biz aldık senin yerine bloke ettik kasada duruyor. bu para 13 ay sonra sana ödenecek garantisi benim. olur da 13 ay para gelmezse gel bana dava aç hatta” diyor bu teminat mektubu ile.
Kısacası MRT finance kendisini güvenceye almış.

CHP’LİLERDE BÜYÜK PANİK!
Chp Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu ve Chp yöneticileri Man Adası olayında Türkiye’ye gelen paraya GİDEN demiş ve haklarında davalar açılmıştı. Türk parasını koruma kanunu gereği dışarıya büyük miktarda Türk Parasının gitmesi kanun ve yönetmeliklerle denetim altında. Oysa dışarıdan gelen paraya ilişkin mevcut Kanunlarda teşvik yer almakta hatta AKP iktidarı tarafından çıkartılan KHK’larla yurt dışından gelen paraların sorgulanmayacağı, araştırılmayacağı düzenlenmişti. Chp’liler, Chp yönetiminin yine benzer yanlış ifadelerle yüksek bir ceza ile karşılaşması ihtimaline karşı panik içinde oldukları gözlemleniyor.

BU YAŞANANLARDA MERAK EDİLEN İKİ FİRMANIN KİM OLDUĞU
Bu firmalar kim, ortakları kim, ne satılmış kaça satılmış. MRT Financenin Ziraat Bankası ile çalışıyor olmasından hareketle bir Türk firması olduğu ihtimali hayli yüksek. 14 Milyon EURO’luk ticaret firma için ve Türkiye ekonomisi için önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Teminat Mektubunun Çevirisi:
”BİZ DEUTSCHE BANK AG, TAUNUSANLAGE 12, 60325 FRANKFURT AM MAIN, ALMANYA ADRESİ, TAM BANKA SORUMLULUĞU VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN TAM BANKA SORUMLULUĞU VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN TAHMİN TUTARINDA BULUNAN VARLIKLARIN TEYİT EDİLMESİNİ ONAYLANDI MEVDUAT ÜZERİNDE 14.000.000.000,00 (DÖRT MİLYAR EURO) VE ÖDENEN TUTARLAR, BAŞVURU SAHİBİ MILLVIEW CORP. HESAP NUMARASI İLE BLOK EDİLMEKTEDİR VE FAYDALANICI ŞİRKET İÇİN: MRT FINANCE & YATIRIM A.Ş.
DEUTSCHE BANK AG ADRESİ, TAUNUSANLAGE 12, 60325 FRANKFURT AM MAIN, ALMANYA, BU BLOKE EDİLMİŞ FON MEKTUBUNU 14.000.000.000,00 € (DÖRT MİLYAR EURO) HESAP NUMARASI VE 100456019901 MİKTARINDA GARANTİ VERDİK FAYDALANICI ŞİRKET İÇİN BURADAN HESAP SIGNATORY MILLVIEW CORP: MRT FINANCE & INVESTMENT INC.
MRT FINANCE & INVESTMENT INC. ÖZEL FAYDA VE KULLANIMI İÇİN NAKİT FONLARININ BANKAMIZ TARAFINDAN 13 AYLIK SÜRE İÇİN TUTULDUĞUNU VE ENGELLENMİŞ OLDUĞUNU TEYİT EDİYORUZ.
NAKİT FONLARININ İYİ, TEMİZ, AÇIK, CEZA DIŞI ORJİNAL OLDUĞUNU VE MÜŞTERİ İŞ UYGULAMALARIMIZIN BİR PARÇASI OLARAK KAZANILAN ÜÇÜNCÜ TARAFLARA İLİŞKİN OLMADIĞINI VE NAKİT FONLARININ HERHANGİ BİR İMZALANMADAN VE TEMİNATSIZ OLDUĞUNU TEYİT EDİYORUZ BİZE VE HERHANGİ BİR TRANSFER ÜCRETİ ÖDEMEDEN.”
07 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |