Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika 20 Şubat 2021

DP’LI VEKİLDEN HAVALİMANLARINDA 4 FİRMAYA KİRA İNDİRİM KIYAĞINA TEPKİ

‘’Allah’tan Korkun Desem de,Fayda Etmez’’

Cemal Enginyurt’tan Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa isyanı: Allah’tan korkun desem de, fayda etmez
DP’li Cemal Enginyurt, Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığındaki İGA’nın işlettiği İstanbul Havalimanı’nın 2020 kirasının iptal edilmesine tepki gösterdi.

GERÇEK GÜNDEM – Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığındaki İGA’nın işlettiği İstanbul Havalimanı’nın 1 milyar 45 milyon euroluk 2020 kirasının iptal edilmesine tepki gösterdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından işletilen havalimanlarında 2020 yılı içerisinde düzenlenen ve vadesi 31 Ocak 2021’e ötelenen kira bedeli faturalarına ait tutarların iptal edileceğini belirtildi.

Böylece Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığındaki İGA tarafından işletin İstanbul Havalimanı’nın 1 milyar 45 milyon euroluk 2020 yılı kirası da iptal edildi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığındaki İGA’nın işlettiği İstanbul Havalimanı’nın 1 milyar 45 milyon euroluk 2020 kirasının iptal edilmesine tepki gösterdiği açıklaması şöyle:

“Esnaf battı, destek verelim dediğimizde;ekonomik kriz var diyenler!
Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığındaki İGA’nın işlettiği İstanbul Havalimanı’nın 1 milyar 45 milyon euroluk 2020 kirasını iptal ettiler.
Yani 8 Milyar 840 milyon tl. Allah’tan korkun desem de,fayda etmez.” ifadeleriyle tepki gösterdi.

20 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |