Ana Sayfa Dünya, Gündem 10 Nisan 2021

DPR’deki köy Ukraynalı askerler tarafından havan topu bombardımanı altına alındı

DONETSK, 10 Nisan / TASS /. Donetsk Haber Ajansı, DPR’nin Ortak Ateşkes Kontrol ve Koordinasyon Merkezi misyonuna atıfta…

DONETSK, 10 Nisan / TASS /. Donetsk Haber Ajansı, DPR’nin Ortak Ateşkes Kontrol ve Koordinasyon Merkezi misyonuna atıfta bulunarak Cumartesi günü bildirdiğine göre, kendi kendini ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin (DPR) güneyindeki Oktyabr köyü, Ukrayna askerleri tarafından havan topuyla bombalandı.

Ukrayna kontrolündeki Pishchevik köyünden gelen bombardıman, yerel saatle 14: 20’de meydana geldi. 82 mm kalibreli üç mayın ateşlendi.

Dört temas hattı geçiş noktasından biri Oktyabr köyü yakınlarında bulunmaktadır. Şu anda koronavirüs salgını ortasında kısıtlamalarla çalışıyor.

22 Temmuz 2020’de video konferans toplantısı düzenleyen Doğu Ukrayna’daki durumun çözümüne ilişkin Temas Grubu, 27 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren Donbass’taki iletişim hattı boyunca ateşkesi kontrol etmek için ek önlemler kabul etti. Anlaşma bir yıl sonra geldi. sözde belirsiz ateşkes, çatışmaları durdurmaya yönelik 20’den fazla beyhude girişimin ardından 21 Temmuz 2019’da taraflarca ilan edildi. Anlaşmaya göre, çatışmanın taraflarının saldırı ve keşif operasyonları düzenlemeleri, her türlü insansız hava aracını kullanmaları, keskin nişancı silahları da dahil olmak üzere ateş açmaları ve yerleşim yerlerine ağır silahlar ve ayrıca konumlarına mühendislik ekipmanı yerleştirmeleri yasaklandı. En önemli hükümlerden biri ateşkes ihlalleri için disiplin tedbirlerinin kullanılmasıdır.

Ancak, Donbass’taki durum 2021 Şubat ayının sonlarından bu yana tırmanıyor./ Tass
10 nisan 2021/ özgür ifade

İlginizi çekebilir

O VİRÜS GERİ GELDİ!

O VİRÜS GERİ GELDİ!Tema Tasarım |