Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Politika, Türkiye 4 Mart 2021

EMEKÇİLERE KARŞI GREV KIRICILIĞI YAPAN BELEDİYE BAŞKANI CUMHUR ADAYIYMIŞ!

Hakları İçin Greve Çıkan İşçilere Karşı İki Kez Grev Kırıcılık Yapmıştı

‘Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday’
İBB Meclis Üyesi, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi CHP’li Ediz Zeyrek, “İmamoğlu Türkiye’nin önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaydır. Ve kazanacak” iddiasında bulundu.

İBB Meclis Üyesi, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi CHP’li Ediz Zeyrek, polemikhaber yayınında CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Ekrem İmamoğlu olacağını öne sürdü.

Gazeteci Deniz Ayas’ın sorularını yanıtlayan Zeyrek, “Ekrem İmamoğlu Türkiye’nin önündeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaydır. Ve kazanacak. Çünkü iki kere kazandı zaten. Hem mart seçimlerinde hem 23 Haziran seçimlerinde kazandı zaten” dedi.

İBB başkanı imamoğlu 2019 da Maltepe Belediye işçilerinin iş bırakma eyleminde İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ‘KIyı Temizlik Personelini’ Maltep’ye göndererek çöp toplantış ve direnişteki belediye içilerine karşı eylem kırıcılık görevi icra etmişti.

Aynı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde yine İstanbul Büyükşehir Belediyesini bünyesinde ki yüzlerce araç ve personeli gereve çıkan Maltepe Belediye emekçilerinin grevine göstererek ‘Grev Kırıcılık’ misyonunu emekçilere karşı ikinci kez gerçekleştirmişti.
04 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |