Ana Sayfa Gündem, Politika 3 Mart 2021

ESNAFI SOYMAYA ÇALIŞAN PARTİNİN KOMİK İKTİDAR VAATLERİ

Kılıçdaroğlu, iktidara geldikleri takdirde ilk hafta yapacakları vaatlerini sıraladı

Tüm ulusal anket çalışmalarında %20’nin altına indiği net bir şekilde görülen CHP’nin genel başkanı iktidar hayali kuruyor!

Kılıçdaroğlu, “iktidarın ilk haftasında yapılacaklar” listesindeki 8 maddeyi duyurdu
“İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız” başlığıyla sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, esnaf ve çiftçilerin bazı borçlarının silineceğini, şehitler için toplanan yardım paralarının ailelere verileceğini kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldikleri takdirde ilk hafta yapacaklarının listesini yayımladı.

İŞTE O VAATLER
Kılıçdaroğlu paylaşımında şunları kaydetti:
-Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası’nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.
-Esnafın, pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silecek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.
-Bir kararname ile esnafın stopaj vergisini kaldıracağız.
-Çiftçilerin, bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.
-KYK borçlarındn ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak, borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda, anaparayı makul taksitlere böleceğiz.
-Beşiktaş’taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faizleriyle birlikte, hak sahiplerine teslim edeceğiz
-15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz
-Hangi koşulda bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.” ifadelerine yer verdi.

CHP GENEL BAŞKANININ SÖYLEDİKLERİ İLE UYGULAMALARI ARASINDA TEZATLIK
Yaptığı açıklamada BİR HAFTA da yapacağını duyurduğu 8 madde sıralayan Chp Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özellikle ESNAFLAR konusunda ki çelişki trajik komik bir durum oluşturdu.

Geçtiğimiz hafta partisinin İstanbul Adalar Belediyesi tarafından Esnafı Kanunsuz bir şekilde soyma girişimi ortaya çıkan CHP’nin bu vaatlerinde ki çelişkinin nabza şerbet siyasetin bir tezahürü olduğu anlaşılıyor.

28 ŞUBAT’TA ESNAFI KANUNSUZ SOYMA ZORBALIKLARI İFŞA OLMUŞTU
Esnafı Kanunsuz bir şekilde soymaya çalışan belediyeye karşı çıkan kendi meclis üyelerini disipline verdiler
Sayın Kılıçdaroğlu’nun partisinin Önceki İstanbul Adalar Belediyesi dükkan ve işyerlerinden katı atık bertaraf bedeli toplanmasını kararlaştırıldı. DSP Adalar İlçe Başkanı Murat Pekin’in açtığı dava 2019 yılında idare mahkemesi tarafından karara bağlandı. Karara göre, Büyükşehir Belediye meclisi yetkisinde olan katı atık bertaraf bedelinin ilçe belediyesi tarafından belirlenerek tahsil edemeyeceği kararlaştırıldı. Mahkeme kararına rağmen 2021 yılında da bedeli toplamak isteyen belediye yönetiminin talebine mecliste ret oyu veren CHP’li meclis üyeleri Mehmet Dündar Tıraş, Nesrin Karanfil ve Fatma Bucak hakkında partiden ihraç edilmesi için çağrılarda bulunuldu. CHP İl başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Belediye başkanı Erdem Gül’ün girişimleriyle Chp’li 3 meclis üyesi kanunsuzluğa EVET demedikleri ve esnafı soymaya olur vermedikleri için il disiplin kuruluna sevk edildiler. Mehmet Dündar Tıraş hakkında 6 ay boyunca parti içinde seçme seçilme hakkı elinden alınarak, uzaklaştırma verildiği, diğer iki üyenin de sözlü olarak uyarıldığı öğrenildi.
03 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

İşte Chp’li Adalar Belediyesinde Esnaf Soygunu Ayrıntıları:

ESNAF SOYGUNUNA HAYIR DİYEN MECLİS ÜYELERİ DİSİPLİNE VERİLDİ

Google NewsTema Tasarım |