Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Türkiye 15 Haziran 2021

İBB ekipleri Kanal İstanbul şantiyesini tahliye etti

Erdoğan’ın “26 Haziran’da temelini atacağız” dediği Kanal İstanbul için kurulan şantiye, İSKİ arazisinde bulunduğu için İBB tarafından…

Erdoğan’ın “26 Haziran’da temelini atacağız” dediği Kanal İstanbul için kurulan şantiye, İSKİ arazisinde bulunduğu için İBB tarafından tahliye edildi. Bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “26 Haziran’da temelini atacağız” dediği Kanal İstanbul şantiyesi İBB tarafından durduruldu. Bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi.

Odatv’de yer alan habere göre, geçen hafta yüklenici firma tarafından İSKİ arazisi kullanılarak kurulan şantiye, İBB tarafından Pazar günü sabah 05:00’de başlatılan operasyonla “İSKİ arazisi işgal edilerek ve havza sahasında kurulduğu gerekçesiyle” tahliye edildi.

BirGün de yayımlanan habere göre Tahliyenin ardından, dün sabah bölgeye Jandarma birlikleri sevk edildi. Asker gözleminde, Sazlıdere üzerine yeni yapılan dökümle şantiye alanı tekrar kurulmaya başlandı.

İSKİ, dere üzerine yapılan bendin bu hafta yoğun yağış beklenen bölgede mal ve can kaybına yol açabileceği uyarısını Karayolları Genel Müdürlüğüne yazılı olarak bildirdi.

Askerlerin önlem aldığı bölgeye bugün CHP milletvekilleri Gökan Zeybek ve Turan Aydoğan da giderek incelemelerde bulundu. İki milletvekili askeri sorumlularla (jandarma) görüştü, bilgi alıp sohbet ettiler.

Vekiller, Rönesans’a ait şantiyenin yetkilileriyle ise görüşemediler. Yetkililere, milletvekillerinin kendileriyle görüşmek istediği iletildi. “15 dakika içinde yetkililer gelecek” denilmesine rağmen yetkililer gelmedi.

kanal-istanbul-santiyesi-ibb-tarafindan-tahliye-edildi-887849-1.

kanal-istanbul-santiyesi-ibb-tarafindan-tahliye-edildi-887850-1.

kanal-istanbul-santiyesi-ibb-tarafindan-tahliye-edildi-887851-1.

kanal-istanbul-santiyesi-ibb-tarafindan-tahliye-edildi-887853-1.

kanal-istanbul-santiyesi-ibb-tarafindan-tahliye-edildi-887854-1.

15 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |