Ana Sayfa Gündem 8 Mayıs 2021

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a teklif: İncelensin

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Keşke bana ‘Neden elini arkadan bağladın?’ incelemesi yerine Adalar’daki atlarla ilgili inceleme başlatsaydınız”…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Keşke bana ‘Neden elini arkadan bağladın?’ incelemesi yerine Adalar’daki atlarla ilgili inceleme başlatsaydınız” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fayton zulmüyle ilgili tüm süreçlerin inceleneceği bir soruşma başlatılması teklifinde bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul’un atlarında dahi sahip çıkıp hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek dahi istemiyoruz” sözlerinin ardından bir paylaşımda bulundu.

“SORUŞTURMA TALEP EDİYORUM”

İmamoğlu, mesajında Erdoğan’a fayton zulmüyle ilgili tüm süreçlerin inceleneceği bir soruşma başlatılması teklifinde bulundu.

Ekrem İmamoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

* Keşke bana “Neden elini arkadan bağladın?” incelemesi yerine Adalar’daki atlarla ilgili inceleme başlatsaydınız.

* Geçmişten bugüne yaşanan fayton zulmünü yıllarca kimlerin görmezden geldiği, kimin çözüm ürettiğiyle ilgili tüm süreçlerin inceleneceği bir soruşturma talep ediyorum.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

* Her şeyden önce adalardaki atların bir canlıya yakışmayacak şartlarda çalıştırılması ve muhafazası uzunca bir süredir bizim de gündemimizdeydi.

* Hayvan hakları konusunda ortalığı toza dumana katanların bu hususta hiç ses çıkarmamaları da ayrı bir iki yüzlülük örneğidir. Hadi konuşsanıza, niye konuşmuyorsunuz? Sesinizi çıkarsanıza niye çıkarmıyorsunuz? Bu işin ideolojik boyutu olamaz. Hayvanlara acımanın ideolojik boyutu tam aksine olması lazım. Nedir? O hayvanı seveceksin ve onların bu ıstıraptan kurtulması için ne gerekiyorsa yapacaksın.

* Bize haber geldi, İçişleri Bakanım beni aradı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da yanındaydı. Ben dedim ki, ‘Ne gerekiyorsa yapalım.’ Söyledikleri burada elektrikli araçlar kullanabilir miyiz? Hayırlı olsun, kullanın yeter ki bu hayvanlar bu ıstırabı çekmesin. İstanbul’un atlarında dahi sahip çıkıp hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek dahi istemiyoruz.

* Hiç şüphesiz tüm bu olup bitenleri İstanbul halkı ile milletimiz görüyor, değerlendiriyor günü geldiğinde bunların hesabı sandıkta feraset sahibi tüm İstanbullular tarafından sorulacaktır, ben buna inanıyorum./Sözcü
08 mayıs 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |