Ana Sayfa Gündem, Politika 28 Ocak 2021

İNCE: ECEVİT’İN AKLINA GELMEYEN KILIÇDAROĞLU’NUN AKLINA GELDİ

İnce: Ecevit’in, Baykal’ın, Karayalçın’ın hiç kimsenin aklına gelmedi, Kemal Bey’in aklına geldi!

CHP grup başkan vekilleri seçimle değil artık genel başkan atamasıyla seçiliyor.
İnce’nin ısrarla yinelediği “Tek başımıza iktidar olacağız” iddiasının dostlarla ittifak söyleminden rahatsız olan muhalifleri hepten tetikleme olasılığı söz konusu.

Muharrem İnce gündemdeki “tek adam” tartışması ve Nevşehir toplantısı sonrasındaki “50+1 alacağız, tek başımıza iktidar olacağız” iddiası hakkında Gelecek Gündem’den Rafet Yıldırım’a açıklamlarda bulundu.

CHP sözcüsü ‘Bizde tek adam olmaz’ dedi?
Bir tane örnek söyleyeyim diyerek sözlerine devam eden İnce; ”tek adamlığa bu yakışıyor mu, yakışmıyor mu, onu siz düşünün. Milletvekilleri grup başkan vekillerini seçerdi. Ne zamandan beri? CHP kurulduğu günden bu yana. Ecevit’in, Baykal’ın, Karayalçın’ın hiç kimsenin aklına gelmedi, Kemal Bey’in aklına geldi, grup iç yönetmeliğini değiştirdiler.” ifadelerine yer verdi.

Chp’de yerleşen anti demokratik yapı ve işleyişe dikkat çeken İnce:
”Şu anda grup başkan vekilleri seçimle değil genel başkan atamasıyla seçiliyor. Seçim gitti, atama geldi yani. Bu CHP tarihinde ilk kez oluyor. Dolayısıyla, biz hazırladığımız tüzüğümüze grup başkan vekillerinin seçimle belirleneceğini ve bunun değiştirileme-yeceğini koyduk.”

”Yani yarın Genel Başkan Muharrem İnce ya da başkası ‘Grup başkan vekillerini atamak istiyorum, grup iç yönetmeliğini değiştirdim’ dediğinde, yapmayacak, tüzüğü değiştirmesi lazım. Hiçbir şekilde tek adamlık yok. CHP’de yaşadığımız, yaşadığım bütün sorunların hiçbirini benim karşıma çıkan yaşamayacak.” dedi.

Öte yandan parti kurma çalışmalarında parti tüzüğünün kurucular kurulundan oy birliği ile kabul edilmesinden sonra; Muharrem İnce’nin önümüzde günlerde, 1000 günde memleket hareketi programında Batı Karadeniz ayağı için yola çıkacağı bildiriliyor.
28 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |