Ana Sayfa Dünya, Gündem 10 Ocak 2021

İRAN DA DALGA DALGA HÜKUMET PROTESTOLARI

Sağlıkçılar, Doktorlar, Emekliler, Yatırımcılar, Üniversite görevlileri

İran da çeşitli meslek guruplarının düzenlediği bir dizi protesto eylemi gerçekleşti.
Doktor ve Sağlık çalışanları, Emekliler, Borsa Yatırımcıları, Üniversite görevlileri ayrı ayrı gerçekleştirdikleri protesto mitinglerinde hükumetin politikalarını eleştirerek sorunlarına çözüm talep ettiler.

İRAN EMEKLİLERİ AYAĞA KALKTI
Emekliler bugün ekonomik şikayetlerini ve ekonomik haklarının ihlalini ifade etmek için parlamentonun dışında toplandı.
Arak, merkezi İran Emekliler bugün ekonomik şikayetlerini ve ekonomik haklarının ihlalini ifade etmek için bir araya geldi. “Haklarımızı alana kadar geri adım atmayacağız” diye haykırdılar.
Lorestan’daki emekliler ekonomik şikayetlerini ve ekonomik haklarının ihlalini ifade etmek için toplandılar.

BORSA YATIRIMCILARI ALANA ÇIKTI
Borsa yatırımcıları, kaybettikleri birikimlerini talep etmek için bugün parlamento önünde protesto yaptı. Protestocular; ”Rejim, İranlıları hisse senetlerine yatırım yapmaları için yanlış yönlendirdi ve parayı bütçe açığını kapatmak için kullandı.” ifadelerine yer verdi.

DOKTORLAR PROFESÖRLER VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEPKİLİ
İran’ın özel Azad Üniversitelerinin profesörleri ve çalışanları, kamu meslektaşlarıyla eşit ücret talep etmek ve ekonomik sıkıntılarını dile getirmek için parlamento dışında toplandı.
Bağımlılık merkezlerindeki doktorlar, İran Gıda ve İlaç İdaresi’nin politikalarını protesto etmek için bugün İran Tıp Konseyi’nin önünde toplandı. FDAI başkanının istifaya davet eden sloganlar attılar.
10 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Tema Tasarım |