Ana Sayfa Gündem, Politika 10 Mart 2021

İSTANBUL’DA CHP’YE BÜYÜK ŞOK!

İstifaların Devam Ettiği CHP’de Adres Bu Kez İstanbul Oldu

Yılların duayen siyesetçisi de Chp’den istifa etti.
İstanbul siyasetinin takdir edilen siyasetçilerin başında gelen Chp’li Ertuğrul Gülsever partisinden istifa ederek Muharrem İnce’nin parti çalışmalarını yürüttüğü Memleket Hareketine katıldı.
Gülsever twitterden attığı kısa mesajda: “Ben de bu işgal altında olan ATATÜRK’ün emanetini işgalden kurtarmak için terk ediyorum!” ifadelerine yer verdi.

Atatürk’çü,Milliyetçi,Ulusalcı kimliğiyle bilinen Gülsever, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1989 seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı’nı kaybettiği dönemde SHP İlçe Başkanıydı. SHP’nin kazanmasında, Erdoğan’ın kaybetmesinde emeği büyüktü. AKP’nin İstanbul’a ihanetleri bir bir ortaya çıkaran, AKP’li Kadir Topbaş’ın istifasında yaptığı hamle ve izlediği stratejilerle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa etmesinde büyük rolü olan Eski İBB Meclis Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever Muharrem İnce ‘nin kuracağı partinin İstanbul İl Başkanı oluyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN CİHANGİR İSLAM’A ROZET TAKARAK PARTİUYE ÜYE YAPILMASI SON NOKTA OLDU
24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı çerçevesinde CHP listelerinden milletvekili seçilen, daha sonra Saadet Partisi’ne katılan ancak oradan da istifa eden İstanbul Milletvekili Cihangir İslam CHP’ye katıldı. Bu gelişmenin ardından Cihangir İslam’ın geçmişte attığı Atatürk ile ilgili Twit gündeme geldi.

Yıllardır siyasi çizgisini bozmadan siyaset yapan ve herkes tarafından sevilen Ertuğrul Gülsever’in İstanbul İl Başkanı olmasıyla Muharrem İnce’nin oylarının daha da artacağı görülüyor. Partisiz olarak yapılan anketlerde bile %7-8 gibi bir oy oranını yakalamış gözüken Muharrem İnce’nin İstanbul’da Ertuğrul Gülsever’i görevlendirmesi de yeni bir heyecan yaratmış durumda… İleri ki günlerde İstanbul Chp ‘de Ertuğrul Gülsever için birçok istifanın da olacağı gelen bilgiler arasında.
10 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |