Ana Sayfa Gündem, İstanbul 3 Ocak 2021

KANUN HUKUK TANIMAYAN CHP İL’DE ZORBALIK

Kaftancıoğlu ve CHP’liler mührü kırıp içeri girdi! CHP İstanbul İl Başkanlığı, “kaçak ve izinsiz şekilde tadilat ve…

Kaftancıoğlu ve CHP’liler mührü kırıp içeri girdi!
CHP İstanbul İl Başkanlığı, “kaçak ve izinsiz şekilde tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı” için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce mühürlenen yeni il başkanlığı binasını, mührü kırarak kullanmaya devam etti.

Son dakika bilgisine göre, mührü kırılarak kullanılan kaçak binada, Canan Kaftancıoğlu başkanlığında toplantılar gerçekleştiriliyor. CHP genel başkan yardımcıları, parti meclisi üyeleri, İstanbul milletvekilleri ve ilçe başkanları mühürlenmiş binada bir araya gelmeyi sürdürdü

Canan Kaftancıoğlu, proje ve ruhsat şartlarını taşımayan binayı izinsiz şekilde kullandıklarını itiraf edip CHP’nin hukuk tanımazlığını ortaya koyarken, binanın dış cephesine giydirilen Atatürk posteriyle de kaçak yapı usulsüzlüğünü perdelemeye kalkıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı mülkiyetindeki yapının bazı bölümlerinde ruhsatsız tadilat ve tamirat yapıldığına yönelik site yönetimince şikayette bulunulması üzerine, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yapılan denetim sonucunda, “onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı” tespitiyle bina 22 Aralık’ta mühürlenmişti.

Denetim tutanağında “şikayete konu basit tamir tadil kapsamını aşan ve projeye aykırı kısımların projesine uygun hale getirilmesi ya da ilgili mevzuata uygun şekilde tadilat projeleri düzenlenmesi” gerektiği belirtilmişti.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, CHP’ye “binayı ya eski haline döndürmesi ya da tadilat ruhsatı alması” için, Sarıyer Belediyesine de kaçak yapıyla ilgili gerekli işlem ve kontrolleri yapması için 4 Ocak’a kadar süre vermişti.
Ancak, CHP İstanbul İl Başkanlığı, denetim tutanağında gerekli izin ve şartları yerine getirmeden kullanılamayacağı belirtilmesine rağmen binayı kullanmaya devam etti. (Gelecek Gündem)
04 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |