Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika, Türkiye 26 Şubat 2021

KAYSERİ PLAKALI ÇÖP ARABALARINI MALTEPE’YE KİM GÖNDERDİ?

Grev Kırıcılığı Yapan Maltepe Belediyesine İBB’den Sonra Şimdide Kayseri Desteği!

Maltepe Belediyesi grev kırıcılıkta sınır tanımıyor
23 Şubat tarihinde Maltepe Belediyesi’nde başlayan grev ilk günden itibaren grev kırıcılığı ile karşılaşıyor
Gazete Yolculuk tarafından aktarılan haberde; Maltepe Belediyesi’nde çalışan işçiler grevlerinin 3. gününde kararlılıkla mücadelelerine devam ederken, Maltepe Belediyesi CHP’li meclis üyesinin grev kırıcılarının içinden çıktığı iddia edildi.

23 Şubat günü başlayan Maltepe’deki grevde ilk andan itibaren grev kırıcılığı gündem oldu. İşçilerin çöp kamyonlarının çalışmasına izin vermemesinin ardından daha sonra da polis ve zabıta ile karşı karşıya gelindi.

MECLİS ÜYESİ ÇÖP KAMYONUNDA ÇIKTI
Grevdeki Maltepe Belediyesi işçileri grev kırıcıları engellemek için sokağa çıktıklarında Kayseri plakalı bir çöp toplama kamyonunda Maltepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gönül Dinler ile karşılaştı.

İŞÇİLERİN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ
Gönül Dinler grevin sürdüğü Maltepe’de çöp toplarken yakalandı. İşçilerin tepki gösterdiği Dinler cevap vermedi, grev kırıcılığı teşhir etmek isteyen işçilerin fotoğrafını çekti.

ÖNCE İBB ŞİMDİ DE KAYSERİ
Maltepe Belediyesi işçilerinin grevinin dördüncü gününde Maltepe sokaklarında Kayseri plakalı araçlar görülmeye başlandı. İlk iki gün çöp toplayan İBB logolu araçların, gelen tepkilerden sonra çekilmesi üzerine Kayseri plakalı çöp toplama araçları grev kırıcılığı görevini üstlendi.

MALTEPE’YE GREV KIRICILIK DESTEĞİNİ KAYSERİ’DEN KİM VERİYOR?
Kayseri de CHP’nin hiç bir belediyesinin olmaması nedeniyle, gönderilen çöp arabalarının kim tarafından gönderildiği merak konusu oldu.
26 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

İlginizi çekebilir

RUSYA VE BİR DEĞERLENDİRME!

RUSYA VE BİR DEĞERLENDİRME!Tema Tasarım |